IMG_9103 IMG_9109 IMG_9117 IMG_9137

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili adayları, İskenderun İlçesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. Mavi Konak Restoran’da düzenlenen kahvaltıda gazeteciler ile buluşan MHP’li vekil adaylarına MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı’da eşlik etti.

Terzi: “Uçurum Noktasından Aşağıya Yuvarlanmamıza Müsaade Etmeyiz”

İlk olarak konuşan MHP Hatay Milletvekili 3. Sıra adayı M. Akif Terzi, araştırmacı tarihçi olduğunu söyleyip bugüne kadar yaptığı kitap çalışmalarından bahsetti. Her şeyden önce vatan sevdalısı olduğunu ifade eden Terzi, “vatan, toprak namustur. Bizler atalarımızdan hep böyle gördük.  Bizim ilkemiz önce ülkemiz. Kendi menfaatlerimizden önce biz hep ülke menfaatlerini öne aldık” şeklinde konuştu. Terzi, Türkiye’nin çok büyük bir ateş çemberi içinde olduğunu savunup Türkiye’nin uçurum noktasından aşağıya yuvarlanmak üzere olduğunu ancak MHP’nin var olduğu sürece buna asla müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

Gül: “Hak Ettiğimiz Kalkınmayı Biz Başaracağız”

1 Kasım Erken Seçimlerinde vatandaşların sandığa gitmeleri gerektiğini işaret eden MHP Hatay Milletvekili 2. sıra Adayı İbrahim Gül ise; “7 Haziran’dan sonra ortaya çıkan tablo ‘koalisyon’ dedi. Fakat yetkiyi paylaşmak istemeyenler milli iradeye de saygı duymayarak erken seçim olması için tüm şartları zorladılar. Halkımız iradesine sahip çıkmayanlara gerekli dersi vermek için 1 Kasım tarihinde sandık başına gitmelidir” dedi. Ak Parti’nin iktidar hırsıyla ülkeyi felakete doğru götürdüğünü sözlerine ekleyen İbrahim Gül; “baktığımız zaman iç huzuru olmayan, dışarıda saygınlığını kaybetmiş gün geçtikçe de itibarsızlaşan bir ülke haline geldik.  Eğer dışarıyla barışık değilseniz içeride de huzurunuz yoksa bir ülkeyi kalkındıramazsınız. İşte MHP’de Allah’ın izniyle 1 Kasım’da iktidar olduktan sonra önce dışarıda tüm ülkelerle iyi ilişkiler kurarak o barışı tahsis edecek. Ve içeride atacağı özellikle de terörle mücadele noktasında atacağı adımlarla ülke içerisinde huzuru sağlayarak hak ettiğimiz kalkınmayı biz başaracağız” diye konuştu.

Gül: “İskenderun Ankara’da Öksüz”

Öte yandan, İskenderun’un Ankara’da sahipsiz olduğunu belirten İbrahim Gül; “İskenderunlu Ankara’da öksüzdür. İskenderunlu hak ettiği hizmeti alma noktasında mağdur edilmiştir. İskenderun’un ülkemizin İşte bu kenti Ankara’da sahipsiz bırakmamak adına ben İskenderun halkına çağrıda bulunuyorum. İskenderunlu hemşerilerim kendi içlerinden çıkan ve her gün beraber yaşadıkları kendilerinin büyüttükleri bu evlatlarına sahip çıksınlar. Bu sahipsizlik kader değil…”

Ahrazoğlu: “Kutsal Saydığımız Değerler Ayaklar Altına Alındı”

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ve istikrarın MHP ile sağlanabileceğini açıklayan MHP Hatay Milletvekili 1. Sıra adayı Mehmet Necmettin Ahrazoğlu’da ; “Türkiye’de birçok ilçemizde sandık güvenliği adı altında sandıklar bir yerlere taşınmaya çalışılmakta. Vatandaşlarımız kendi ilçelerine, mahallelerine giremez hale geldiler.  Bizlerin kutsal saydığı bütün değerler ayaklar altına alındı. Bayrak dedik. Bayrağımız ayaklar altına alındı. Gönderden indirildi. Hem de askeri birliğin içinden. Onun için halkımızın 1 Kasım erken seçimlerinde sandık başına giderek ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünün düşünüp MHP’de buluşması gerekiyor” dedi.

Kaşıkçı: “İlk Açıklama Yapan Sayın Bahçeli Değildi…”

Son olarak konuşan MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı’ da, 7 Haziran seçimlerinin ardından seçim sonuçlarını değerlendiren en son ismin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu ancak bazı yayın kuruluşlarının Bahçeli’nin açıklamalarını ilk yapılan açıklama olarak halka aktardığını söyledi. Kaşıkçı, Bahçeli’nin önce Kılıçdaroğlu’nu ardından Davutoğlu’nu dinlediğini daha sonra seçim değerlendirmesi yaptığını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.