Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vekil Öntürk mesajında Berat kandili ilahi rahmetin taştığı üç ayların bir hediyesi Yüce Allah’ın kullarını bağışlaması ve günahlardan kurtarmasına vesile olan bir gecedir diye başladı.

Berat’ın kurtuluş, af ve arınma anlamına geldiğini ifade eden Öntürk; bu önemli gecenin manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamasını, hoşgörünün, dayanışmanın ve paylaşmanın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi

Öntürk mesajına şöyle devam etti: “bu gece münasebetiyle Yüce Yaradanımıza, ailemize, çocuklarımıza, çevremize, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluklarımızı tekrar hatırlayarak yeni bir ümit ve kararlılıkla geleceğe bakma melekesi kazanmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz hemşerilerim olmak üzere, bütün vatandaşlarımızın, İslam aleminin kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, tüm insanlığa rahmet, sevgi, huzur, barış getirmesini ve daha nice kandillere sağlık ve afiyet içerisinde erişmemizi sağlamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.