Türkiye’de kısa vadeli yapılan seçimlerin her zaman için istikrarsızlığı işaret ettiğini söyleyen Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan, 1 Kasım erken seçim sürecine sayılı günler kala Hatay Yaşam Web Tv ve Hatay Yaşam Gazetesi’ne konuşup “bizim kaybedecek zamanımız yok artık” dedi. Türkiye’nin bir an önce hükümetine kavuşması gerektiğini ifade eden Osman Tufan, seçimlerde birlik ve beraberliğin ön planda tutulması gerektiğine dikkat çekti. Seçimlerin ardından ortaya çıkacak olan tabloya herkesin saygı göstermesi gerektiğini de ifade eden Tufan, Türkiye’nin etrafının ateş çemberi olduğuna vurgu yaptı.
sıte ıcın“Krize Rağmen Üretmeye, Satmaya, İstihdam Sağlamaya Devam Ediyoruz”
Yaşanan krize rağmen sanayiciler olarak üretmeye, satmaya ve istihdam sağlamaya devam ettiklerinin altını çizen Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan, yaptığı değerlendirme şu ifadelere yer verdi ; “Türkiye; ekonomisi, siyaseti ve yapısı gereği kısa vadeli seçimler hep istikrarsızlık yaratmıştır. Bizim şu anda ekonomimize baktığınız zaman kısa vadeli seçimlerden kaynaklanan bir bekleme süreci var. Bu bekleme süreci dünya ile bir araya gelince de sıkıntı yaratıyor. Haliyle seçimlerin bir an önce sağlıklı bir şekilde hukuk içerisinde güvenlik içinde yapılmalı. Ve ortak oluşacak siyasi tabloya saygı gösterilmelidir. Saygı gösterildiği gibide hükümetin bir an önce kurulup iş dünyasının sorunlarına ve Türkiye’nin sorunlarına çok yoğun bir şekilde odaklanması gerekmektedir. Seçimlerde ne olursa olsun birlik, beraberliğin yanı sıra dostane bir şekilde oy kullanılmalıdır. Oylarımız bu şekilde sandığa yansımalı ki Türkiye’ye katkı veren bir tabloyla karşılaşalım. Demokrasinin gereği bu… Sandığa herkes gitmeli ve oyunu kullanıp gelecek parlamentoya yardımcı olmalı diye düşünüyorum. Ekonomimizde bir an önce hiç zaman kaybetmeden yoluna konulmalı ona göre yapısal gerekli tedbirler alınmalıdır.
“Etrafımız Ateş Çemberi”
Çünkü Türkiye’ye baktığımız zaman etrafımız gerçekten ateş çemberi… Biz bu kadar çok savaşın olduğu yerde istikrarsızlığı devam ettirirsek, kendi içimizde seçimlerle meşgul olursak esas yapmamız gereken diğer işlerimizi ihmal edersek maalesef içerisinden çıkılmaz bir halde oluruz. Seçimlerde çıkacak sonuç her ne olursa olsun hepimiz saygı göstermeliyiz bunu kabullenip ve ona göre Türkiye’nin ihtiyacı olan hükümet veya koalisyonun süratle kurulması gerekir. Bizim kaybedecek zamanımız yok artık. İş dünyası olarak bunu siyasilerimizden ve Türkiye’yi yönetenlerden bekliyoruz. Kavgayla işimiz yok… Bizim birlikte üretmeye, birlikte büyütmeye ihtiyacımız var. Bu seçimlerde son olur inşallah. Herkesin aklıselim düşünmesini tavsiye ediyoruz.
“İnanıyorum ki Bundan Sonra Zamanında Yapılır”
Sanayiciler olarak bizler bu krize rağmen vazgeçmiyoruz üretmeye, satmaya ve istihdam sağlamaya devam ediyoruz. Fabrikalarımız zor şartlarda bile olsa dünya ile büyük rekabet içerisinde bile olsa çalıştırıyoruz ve çalıştırmaya da devam ediyoruz arkadaşlarımızı… Bunun için siyasi istikrarın ve ilgili hükümetlerin bir an önce tabloyu net bir şekilde ortaya koyup sanayicilerimizin önünün açılması, geleceğe olan güvensizliğin ortadan kalkması gerekiyor. Bu düşünceyle inanıyorum ki bundan sonra ki seçim süreleri zamanında ve uzun vadede yapılır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.