İskenderun Belediye Meclisi’ne gelen imarla ilgili konularda ‘üç evet’ ‘bir hayır’ diyen Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve CHP’li meclis üyelerine tepki yağıyor

Proje ayrımı yapma Başkan!

İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve CHP’li belediye meclis üyelerinin akıl almaz uygulamaları kent genelinde tepki topluyor. Özellikle bazı CHP’li meclis üyelerinin kendilerinin ve eş, dost ve akrabalarının arsa imar tadilatı söz konusu olunca belediye meclisinde gösterdikleri özveriyi vatandaşa göstermemeleri, büyük tepkilere neden oluyor. Aynı şekilde İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in de, bazı geniş ölçekli projelere onay verip, bazılarına vize vermemesi de, akıllarda soru işaretleri bırakıyor. 5 Eylül tarihindeki İskenderun Belediye Meclis oturumunda hayırsever işadamı Paşa Karaca’nın 3M Garden Club civarındaki 5 bin 200 m2 alana yaptıracağı konut için “Emsal 2” uygulamasını talep edilerek meclise gelen öneriye Ak Parti, Demokrat Parti, MHP  ve bağımsızların ‘evet’ yönündeki tutumu, CHP’li belediye meclis üyelerinin “1/25000’lik imar revizyon planını bekleyelim” yönündeki tavrı,  Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve CHP’li belediye meclis üyelerinin yatırımcılara olan olumsuz bakış açısını bir kez daha ortaya koydu.
Daha düne kadar imar revizyon planını beklemeden yatırım için gelen önerileri geri çevirmeyip jet hızıyla geçiren Belediye Meclisi’nde, hayırsever işadamı Paşa Karaca’nın meclise sunduğu öneriye sıcak bakmayan İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve CHP’li meclis üyelerine tepki yağıyor.

1/1000 ve 1/5000 PLANLARINI NEDEN ÇIKARMIYORSUN?

5 Eylül tarihindeki Demokrat Parti (DP) Grup Başkanvekili Ali Kılınç Çirkin, daha önce meclise gelen bu tür önerilere sıcak bakıp onayladıklarını, şimdi Paşa Karaca’nın arsasına ilişkin 1/25000 imar revizyon planının ileri sürülmesine sert tepki göstermişti. DP Grup Başkanvekili Ali Kılınç Çirkin, bundan bir buçuk yıl önce 1/5000 ve 1/1000’lik imar planlarının alt yapı hazırlıklarının yapılması için belediye meclisinin yetki verdiğini, ancak Hatay’da tüm belde ve ilçelerin planlarını tamamlamışken İskenderun’da her iki planın tamamlanmamış olmasını sorumsuzluk olarak nitelemişti. Belediye meclisinde kişiye özel uygulamalardan ötürü tepkilerini dile getiren vatandaşlar da, “Belediye Başkanı Yusuf Civelek herkese eşit davranma sözü vermişti. Ancak geçen 3,5 yılda görüyoruz ki, belediye meclisinde sadece CHP’lilerin tekliflerine onay veriliyor. Başkan Civelek, 1/1000 ve 1/5000 imar revizyon planlarının tamamlanmasını istemiyor. Acaba kişilere özel işlem yapabilmek için mi her iki plan tamamlanmıyor?” şeklinde görüş bildirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.