Şampiyon Filtre’nin sponsorluğunda gerçekleşen “Dişler Ülkesinde Seçim Var” adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz, sosyal ve kültürel etkinliklere katkılarından ötürü İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in eşi Ümran Civelek’ten plaket aldı

 

 

İskenderun Belediyesi Musiki Derneği Tiyatro Grubu’nun katkıları ile İskenderun Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Dişler Ülkesinde Seçim Var’ adlı tiyatro oyunu yoğun bir izleyici kadrosunun katılımı ile veda etti. Oyunda öğrencilere diş fırçası ve diş macununun insan hayatı için ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

Tiyatro oyunu öncesinde Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz’a, sosyal ve kültürel etkinliklere katkılarından ötürü İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in eşi Ümran Civelek tarafından plaket verildi. Seyfettin Babat’ın yazıp oynadığı ‘Dişler Ülkesinde Seçim Var’ adlı oyunun temel ağız ve diş sağlığı ve bakımı konularında çocuklara bilgi vermeyi amaçladığını dile getiren İskenderun Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz, bütün misafirlere teşekkür etti.

Şampiyon Filtre, Banat ve Kiğılı firmalarının katkılarıyla çocuklara ücretsiz olarak sergilenen oyunun yönetmenliğini Şule Ataman Sayın, Özer Yüksel ve Seyfettin Babat yaparken, müzikleri ise Ethem Yalçın Yavuz tarafından hazırlandı.

Oyunda ise Şeyma Sezer, Ebru Pınar Çakmak, Emir Hakan Koşal, Özge Esmer, Tunç Aykut, Eren Çiçekli, Seda Çelebi, Şule Ataman Sayın, Hakan Koşal, Fevzi Yıldırım, Tamer Aytan, Eda Babat, Özer Yüksel, Bengi Başkılıç, Lara Babat, Emsal Beyza Danışman, Nihat Murt, Irmak Aykut, Evren Çiçekli, Seyfettin Babat, Melis Çakmak ve Nihan Kızılkaya rol aldı.

Oyunun içeriğinden bahseden yönetmen Seyfettin Babat, “Tiyatro oyununda, sağlıklı dişe sahip olmak isteyen iyi niyetli prenses, çocukları sürekli şeker yemeye teşvik ederek dişlerinin çürümesine sebep olan kötü niyetli mikroba karşı seçime girer ve kazanır. Oyunumuz bu şekilde devam eder. Amacımız çocuklarımıza görsel bir şekilde diş fırçalamanın önemini anlatarak onları sağlıklı bir yaşama sevk etmektir” diye konuştu. Tiyatro çıkışında, oyunu izlemeye gelen çocuklara diş fırçası ve macun dağıtıldı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.