Satranç Türkiye Kulüpler Şampiyonası 15-22 Temmuz tarihlerinde Konya’da düzenlenecek. Şampiyonada Hatay’ı Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Satranç Takımı temsil edecek. Bu yıl ilimizin en değerli oyuncularının yanı sıra Almanya’ da yaşayan FM Ufuk Tuncer, Tacikistan asıllı Rus oyuncu GM Farukh Amonatov ve Kazakistan vatandaşı GM Murtas Kazhgaleyev’i kadrosuna katan Antakya Belediyesi, hedefini Satranç Süper Ligi’ne çıkmak olarak belirledi. Satranç takımımız ilk 3 dereceyi elde etmesi halinde “Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne” yükselmiş olacak. Satranç takımı yolculuk öncesi Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular. Satranç Takımı’na Konya’da düzenlenecek Satranç Türkiye Kulüpler Şampiyonası’nda başarılar dileyen Belediye Başkanı Savaş Antakya Belediyesi satranç takımına çok güvendiğini ve ilk 3’e girmek suretiyle Satranç Süper Ligi’ne yükseleceğine yürekten inandığını belirtti.
Ziyarete İdareciler Sultan Daban, Kemal Nurlu, Antrenör-sporcu Cemil Yener, sporcular Gm Farukh Amonatov (Rusya), Gm Murtas Kazhgaleyev (Kazakistan), Fm Ufuk Tuncer (Almanya), Mehmet Ali Kuseyri, Diyap Büyükaşık, Cansu Dayan, Çağla Yaren Aslan, Anıl Gençoğlu, Ömer Tarık Koç, Önder Perçin katılım gösterdi.
Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Satranç Takımı İdarecisi Sultan Daban ziyarette yaptığı açıklamada Hatayın satrançta en gözde sporcularının bu takım da bir araya geldiğinin ve böylelikle Türkiye şampiyonasın da Hatay ı temsil eden takım olduğunu; 15-22 Temmuz 2012 tarihleri arasında Konya’da yapılacak olan Kulüpler Türkiye Şampiyonasına ülkemizden ve K.K.T.C.’den 70 takımın katılacağını, ilk üç dereceyi alacak kulüplerin İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne yükseleceğini, Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Satranç Takımı olarak hedeflerinin ilk 3’e girerek Satranç Süper Ligi’ne çıkmak olduğunu dile getirdi.
Satranç Takımı İdarecileri Sultan Daban, Kemal Nurlu, Antrenör Cemil Yener ve sporcular, satranç sporuna ve kulüplerine verdikleri sonsuz destek ve katkılardan ötürü Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür ettiklerini belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.