İskenderun şehir merkezindeki elektrik kesintileri vatandaşı canından bezdirmeye devam ediyor. İskenderun şehir merkezi Şehit Pamir Caddesi, Kanatlı Caddesi, Atatürk Bulvarı, Ulucami Caddesi, Yenişehir Mahallesi’ndeki elektrik kesintilerinden dolayı cihazı arıza yapan vatandaşlar Tedaş İskenderun İşletme Müdürlüğü’ne ateş püskürüyor. Üstelik esnafta elektrik kesintilerinden ötürü iş yapamaz hale geldi. Elektrik kesintilerinden sonra klimaların çalışmaması dolayısıyla işyerlerine müşteri gelmediğinden yakınan esnaflar, “Söylemekten dilimizde tüy bitti, ama yetkililer hala bu olumsuz manzaradan utanmıyor. Bu çağda şehir merkezinde elektrikler kesiliyorsa, başta milletvekillerinden tutun bu işin başında olanların mazeret yerine iş üretmeleri gerekiyor. Elektrik kesintileri dolayısıyla sürekli jeneratörleri çalıştırıyoruz. Jeneratörler de gürültü kirliliğine neden oluyor, ama ne yapalım. Üstelik müşteri kaybına da uğruyoruz. Zaten kentimizdeki alışveriş merkezi dolayısıyla işler eskisi gibi iyi değil, bir de bu olumsuzluğa elektrik kesintileri de eklenince, mağazamıza müşteri ayak basmıyor. Her fırsatta bol keseden atan yöneticilere bir kez daha sesleniyoruz, boş lafı bırakın icraat üretin” şeklinde görüş ortaya koydular.
Çeşitli firma sahipleri de şehir merkezinde elektrik kesintilerinden ötürü elektronik cihazlarının bozulduğunu ve Tedaş’ı dava edeceklerini belirterek, “Kesintilerden ötürü bilgisayar, buzdolabı, klima başta olmak üzere pek çok cihazımız hasar görüyor. İskenderunlu’ya bu Allah’tan reva mı? Yağmur yok, fırtına yok, elektrikler kesiliyor. Neymiş efendim havalar çok sıcakmış, klimalar aşırı çalışıyormuş, bu yüzden de trafolar kaldırmıyormuş, kesintiler oluyormuş. Antalya’da havalar daha sıcak, orada da böyle kesintiler oluyor mu? Trafolar kaldırmıyorsa, artık şu kış uykusundan uyanın da biraz iş yapın” diyerek, tepkilerini dile getirdiler.

LİMANA ELEKTRİK VAR ŞEHİR MERKEZİNE YOK!
Özellikle İskenderun Limanı’nın olduğu bölgede sürekli elektrik akışının limana yönlendirilmesi dolayısıyla, ev ve işyerlerinde elektriklerin kesildiği de edinilen bilgiler arasında. Limana sürekli elektrik akışı sağlanırken, şehir merkezinde elektriklerin kesilmesi büyük tepkilere neden oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.