Simya Koleji 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına özel okul statüsünde mükemmel bir giriş yaptı. Ak parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, milli eğitim camiası ziyaret ederek, kurulcular Mehmet-Selim Baysal kardeşleri böyle bir yapıyı bölgeye kazandırdıkları için teşekkür ettiler.

Türkiye’nin en Prestijli Okulu
Kolej hakkında bilgiler veren, kurucu Selim Baysal, Türkiye’nin en büyük ve en donanımlı okullarından birini şehrimize kazandıran Simya Koleji gerek 400 kuruma yayın hazırlayan yazar kadrosuyla son teknolojik araç gereçlerle donatılan sınıflarıyla güler yüzlü personeliyle yabancı dilde Avrupa dil pasaportu veren, Türkiye’nin en prestijli okullarından birini bizlere bu yıl sunuyor. Çocuklarımıza İngilizceyi kantinde bile İngilizce konuşturarak öğreten spor salonları, müzik kayıt stüdyoları, yüzme havuzu, buz pateni ve daha birçok sosyal faaliyeti ana sınıfından lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerimize maksimum hizmet vererek şehrimizdeki “özel okul” ihtiyacını karşılıyor. Başta kendi adıma öğrenciler ve veliler adına size teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

içerik 1(223) içerik(725) MANÅ_ET(765)Yarının İdarecileri
Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, yaptığı konuşmada bugünün öğrencilerinin yarının idarecileri olacağı için çocuklarımız her şeyimizdir. Özellikle gençlere çok güzel bir yatırım yaptınız, sizleri kutlarım. Sizlerden isteğim gençlerimizi çok iyi hazırlamanızdır. Çünkü Türkiye olarak buna çok ihtiyacımız var. Yeniçağda artık bir dil de yetmiyor. İki-üç dil öğrenmek gerekiyor dedi.

Akıllı Tahta ve Öğrencileri
Ziyaret sırasında bir sınıfa giren ziyaretçiler, akıllı tahtayı da yakından tanıma fırsatını buldu. Burada akıllı tahtanın işleyişine ilişkin bilgiler veren öğretmenler, bu teknoloji sayesinde öğrencilerin dersi daha iyi anladıklarını, derse katılamayan öğrencilerin de kendilerine verilen şifre ile internetten takip edebildiğini anlatılar.

Artık Sınavlar Bu Kampla Kâbus Olmaktan Çıkacak
Ziyaret sonrasında okula ilişkin bilgiler veren Baysal, okul arazisinin 20 dönüm olduğuna işaret ederek sözlerini şu cümlelerle devam etti: “Bizler sadece 8 aylık bir süreçte eğitim hizmeti vererek çalışmalarımızı sınırlandırmadık. Oklumuzun bir diğer özelliği de sınavlara katılacak 64 öğrenciyi okulumuzda kampa alarak hazırlayacağız şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.