AK Parti İskenderun Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat tarafından verilen ve AK Parti ilçe teşkilatı tarafından partililere yönelik düzenlenen iftar etkinliğinde birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Grand Plaza’da yaklaşık 650 kişiye verilen iftar yemeğinde AK Parti İskenderun Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat, iyi bir ev sahipliği örneği sergiledi. İftar yemeğinde tüm ayrıntıları düşünen Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat, partililerin hem nezih bir ortamda iftarını açmasını sağladı hem de kaynaşmalarına vesile oldu.
Kuran’ı Kerim okunması ve iftar duası ile başlayan iftar davetinde konuşan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz, İskenderun’da hedeflerinin şu an CHP’nin elinde olan İskenderun Belediyesi’ni almak olduğunu belirterek, 2014 yılında yapılacak seçimlerde bu amaçlarına ulaşmak için çalıştıklarını söyledi. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise Türkiye’nin ve İskenderun’un AK Parti döneminde hayal bile edilemeyecek hizmetlere kavuştuğunu belirterek, bu hizmetlerin devamı için Türk milleti ile el ele gönül gönüle çalıştıklarını belirterek, İskenderun Belediyesi’ni mutlaka AK Partili yapacaklarını kaydetti. AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ise Türkiye’de yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarın Türk milletine hizmet olarak yansıdığına dikkat çekerek, İskenderun’un AK Partili bir belediye yapılması için İskenderun teşkilatının ciddi çalışmalar yaptığını ve kendisinin de buna destek olmak için elinden geleni yapacağını söyledi. AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci ise 2014 seçimlerinde sadece İskenderun’un değil Hatay’daki tüm belediyeleri AK Partili yapmak gerektiğini bu manada çalıştıklarını söyledi.
İftar davetinin son konuşmacısı ise Adalet Bakanı Sadullah Ergin oldu. Ergin, 2002 Türkiye’si ile 2012 Türkiye’si arasında bir kıyaslama yaptı. Ergin, bu manada IMF’ye olan borcun bitme noktasına geldiğini belirterek ”İstesek şimdi IMF’nin borcunu ödeyerek kapatabilecek durumdayız” dedi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay’da on binin üzerinde Suriyeli sığınmacının bulunduğunu ve bu manada Hatay’da dezenformatik çalışmaların olduğuna dikkat çekti. ‘’Suriye’de yaşanan insanlık dramı, akan gözyaşı ve kanlar bu mübarek ayda yüreğimizi dağlıyor’’ diyen Bakan Ergin, “Feryatlar yükseliyor, bu durumda bize düşen mazlumun elinden tutmaktır. Hatay’da on binin üzerinde sığınmacı var, onlara gereken ev sahipliğini yapıyoruz. Komşumuzdaki ateşi söndürmek için elimizden gelen katkıyı sunmak zorundayız” dedi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gelecek nesillere yaşanılabilir bir Türkiye bırakabilmemiz için siyasi ve ekonomik istikrarın sürmesi gerektiğine vurgu yaptı. İskenderun Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar ve Mehmet Öntürk, AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İlçe Başkanı Uğur Feriz, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Azganlık Belediye Başkanı Halil Demir, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Bekbele Belediye Başkanı Bestami Bilgili, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, belediye meclis üyeleri, partililer ve davetliler katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.