Asi Medya, kültür-sanat etkinlik organizasyonlarına  iddialı olarak devam ediyor. Asi Medya Organizasyon, tiyatronun ustalarını 8 Aralık 2012 Cumartesi saat 20:00‘de Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda İskenderunlu tiyatro severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın sahneye koymaya hazırlandığı “Adalet, Sizsiniz” adlı oyun; prömiyerinden önce, tiyatro dalında 2012 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü! Ümit Denizer’in kaleme aldığı “Adalet, Sizsiniz”in ödül töreni; 18 Kasım 2012, Pazar günü TÜYAP’ta yazar ve oyuncuların katılımıyla gerçekleşti. Muhsin Ertuğrul hocalarının, yazılarına “Perdeci” imzasını atmasından esinlenerek, kendilerine “Perdeci Oyuncular” adını yakıştıran Rutkay Aziz ve Taner Barlas; ilk oyunları “Adalet, Sizsiniz”in  Ümit Denizer’in kaleme aldığı, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyun; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyor. “Adalet, Sizsiniz”; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın muhteşem yorumlarıyla tiyatroya aktarıyor. M.Ö. 5. yüzyılda Atina’da, Beş Yüzler Meclisi’nin ölüme mahkûm ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma’da, Engizisyon’un müebbet hapse mahkûm ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston’da, adaletin ölüme mahkûm ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti’nin hikayeleri, “Adalet, Sizsiniz” ile tiyatro severlere ulaşıyor. Yıllar sonra, haksız mahkûmiyet kararlarının kaldırılmasıyla, tarihe geçmiş bu masumların itibarlarının iade edildiğini vurgulayan oyun; “Perdeci Oyuncular” adını tercih eden yeni bir grup tarafından hazırlandı. Oyunun yönetmenliğini de üstlenen “Perdeci Oyuncular”, ismini, yazılarına “Perdeci” imzasını atan Muhsin Ertuğrul’dan alıyor.

Detaylı bilgiye Asi Medya ofisi 613 65 66 ve 0 551 431 83 93 nolu telefonlarından veya       www.facebook.com/asimedya www.twitter.com/asimedya adreslerinden ulaşılabileceği öğrenildi.

Biletlerin de Asi Medya Organizasyon,  Kırmızı Döner, Perspective, Nebil Gold& Diamond ve Mesut Kırtasiye’den temin edilebileceği bildirildi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.