Başarılı polisler sertifika ile taçlandırıldı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

2012 – 2013 yılı içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü organizesinde eğitmen İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer tarafından kursu başarıyla tamamlayan 146 personele ‘Terörizme karşı Önemli Tesisleri Koruma’ kursuna katılanlara sertifikaları takdim edildi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer, Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, daire amirleri, komiserler ve polis memurları katıldı.

ORTA(242)SELÇUK ÇOLAK: “EMNİYET MÜDÜRÜMÜZÜN BİRİKİMLERİNDEN YARARLANMALIYIZ”

Konferans öncesi İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, personele altı çizilmesi gereken önemli konularda bilgiler verdi. Polislik mesleğinde can güvenliği ve kendi kendini savunmanın son derece önemli olduğuna vurgu yapan Müdür Yardımcısı Çolak, özellikle anlık olaylarda bunun önemine varılabileceğini kaydetti. Bu konuda yıllarını veren İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer’in bilgilerinden, birimlerinden mümkün olduğu kadar yararlanılması gerektiğini ifade eden Çolak, Artık vatandaşların kendilerini koruma anlamında silah taşıma gibi tedbirler aldığını dile getirdi. Çolak, “Bizler vatandaşımızın huzur ve güvenliği için çalışıyoruz. Bunu yaparken de önce kendi can güvenliğimizi almak zorundayız. Allah korusun mesleğimiz gereği bir takım zorlu hadiselerle karşı karşıya gelebiliriz. İşte bunun için kendimizi savunma anlamında aldığınız bu eğitimler çok önemlidir. Görevinizi yaparken, istenmeyen üzücü durumlarla karşı karşıya gelebiliriz. Hayatınız bir anda film şeridi gibi gözünüzün önünden geçer. Ancak savunma anlamında aldığınız bir eğitim o an sizin hayatınız kurtarabilir. Keşke bu eğitimi alsaydım’ dememek için her zaman tedbirli olmak zorundayız ve eğitimlerimizin üzerine düşmeliyiz” dedi. Bunun yanında insanın hayatında kitap okumanın da çok önemli olduğunu kaydeden İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, personele ‘Kaç kitap okuyorsunuz’ diye sordu. Aldığı bazı cevaplar kendisi sevindirirken, kitap okumanın da insanın hayatta başarılı olma yolunda son derece önemli olduğunu kaydetti. Kitap okumayla ilgili Japonya ve Türkiye arasında örnek veren Müdür Yardımcısı Çolak, Japonya’da her bir bireyin yılda 25 kitap okuduğunu, Türkiye’de ise bu sayının çok alt seviyelerde olduğunu belirtti. Çolak, kitap okumayla ilgili bir japonun 6 Türk’e bedel olduğunu üzülerek ifade etti. Çolak’ın yapmış olduğu önemli bilgilerin ardından sertifika törenine geçildi. İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer, eğitici kurslara katılan personelini kutlayıp, başarılarının devamını dilerken, tek tek sertifikalarını takdim etti. Sertifika töreninin ardından İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer tarafından Polis Meslek Etiği konulu seminer verildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.