Başkan İşçi Bayramı KutlamaAntakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “1 Mayıs İşçi Bayramı” münasebetiyle yayınladığı mesajla işçilerin bayramını kutladı.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde en belirgin dayanışma sembollerinden biri olan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın artık kan, gözyaşı dökülen günler değil, dayanışma ve birlik, beraberlik günleri olduğunu söyledi.
Başkan Savaş işçilerin bayramını kutladığı mesajında şöyle dedi;
“Şehrimizin, ülkemizin ve demokrasimizin kalkınması, çalışma hayatımızın içinde bulunduğu koşullarla doğru orantılıdır. 1 Mayıs’lar artık kan, gözyaşı dökülen günler değil, dayanışma ve birlik, beraberlik günleridir. Biz Antakya Belediyesi olarak yaptığımız Toplu İş Sözleşmeleri ile işçi-memur ayrımı gözetmeksizin çalışanlarımızın daha iyi bir yaşama kavuşabilmesi için olanak sağladık. İmkânlarımız doğrultusunda hep çalışanlarımızın yanında olduk. Çünkü biz şuna inanıyoruz; İnsan emeğine gereken değer her zaman verilmeli. Kurum olarak işçi kardeşlerimizin her türlü hak ediş ve ikramiyelerini henüz alınterleri kurumadan ödemeyi ilke edindik. Emekli olan personellerimize taksit taksit değil, ikramiyesinin tamamını gününde takdim ettik. Çünkü emeğe ve alınterine saygı duyan bir anlayışla hareket ediyoruz. Gün dolayısıyla tüm çalışanlarımızın ve tüm işçi kardeşlerimizin bayramlarını tebrik ediyor, çalışma hayatlarının ömür boyu mutlu, sağlıklı ve huzurlu geçmesini diliyor, tüm işçilerimize ve ailelerine en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.