BİLFEN OKULLARINDAN LGS 2019’da 26 TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Bilfen Ortaokullarının Liselere Geçiş Sınavı’ndan (LGS) başarıyla çıkan şampiyonları belli oldu. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan Bilfen Ortaokullarından 26 öğrenci, Liseye Geçiş Sınavı’nda Türkiye birinciliği elde etti. Bu yıl 8. sınıflarından mezun olan 1567 öğrencinin gösterdiği başarıyla Bilfen, bir kez daha “Kazananların Okulu” olmayı başardı.

Bilfen’de Başarı Tesadüf Değil!

Bilfen Okullarının Ankara Çayyolu, Antalya, Ataşehir, Bahçeşehir, Bursa, Çamlıca, Esenşehir, Halkalı, İskenderun ve İzmir Kampüslerinde eğitim gören öğrencilerden 26’sı , 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonluğuna adlarını yazdırdı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Bilfen Ortaokullularından mezun öğrencilerin Türkiye’nin en seçkin liselerine yerleşeceklerinden şüphe etmediğini söyleyen Bilfen İlköğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nurşen KAYATÜRK , “Uyguladığımız eş zamanlı eğitim sistemimizin bir göstergesi olarak hem İstanbul’da bulunan okullarımızda hem de ortaokullarımızın bulunduğu Ankara,  İskenderun, Antalya, İzmir ve Bursa kampüslerimizde öğrencilerimiz büyük başarı yakaladılar. Böylelikle kurduğumuz eğitim sistemimizle başarının tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlamış olduk. Değişen sisteme çok hızlı entegre olarak ilk kez geçen yıl yapılan LGS’de de 3 Türkiye Birincisi çıkarmıştık. Bu yılda Bilfen’de başarı geleneği değişmedi. Güçlü eğitim kadromuz ve öğrencilerimizin azmi ile LGS 2019’u geride bıraktık. Açıklanan 2019 LGS sonuçları ile öğrencilerimiz, bizi bir kez daha gururlandırdı.” dedi.

Bilfenli 26 Öğrenci Türkiye Birincisi Oldu

Yapılan açıklamanın ardından, 26 Türkiye birincisi ile başarı geleneğini devam ettiren Bilfen Ortaokullarında düzenlenen törende, öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Başarılarının sırrının planlı ve düzenli çalışmak olduğunu söyleyen öğrenciler, dersi derste dinlemenin önemine değinerek sadece 8. sınıfta değil küçük yaşlardan itibaren almış oldukları eğitimin bugünkü başarılarında çok önemli olduğunu söylediler. Konu tekrarının da önemli olduğunu belirten Bilfenli öğrenciler, çok farklı tarzda soru çözmenin avantajlarına da değindiler.

Şimdi sıra tercih döneminde

LGS sonuçlarının açılanmasıyla öğrenciler, doğru ve yanlış sayılarını, merkezi sınav puanlarını (MSP) ve yüzdelik dilimlerini öğrendi. Şimdi sıra ise MEB’in Tercih ve Yerleştirme kılavuzunu açıklaması… Kılavuz açıklandığında, özel okulların kayıt-kabul takvimi, merkezi yerleştirmeye dahil okulların tercih ve yerleştirme takvimi ile adrese dayalı sınavsız geçişin takvimi ve detayları öğrenilmiş olacak. Bu doğrultuda öğrencileri okul seçimi-tercih-başvuru-kayıt-nakil gibi süreçleri takip edecekleri yoğun bir döneme girecek.

 

LGS’de birincilik elde eden 26 Bilfenli öğrencilerin isimleri şöyle:

 

BİLFEN ÇAYYOLU ORTAOKULU

Melih Giray ÇİN

BİLFEN ANTALYA ORTAOKULU

Arda KURTOĞLU

Raşit Kerem GÜLGÜN

ATAŞEHİR BİLFEN ORTAOKULU

Ayşe Pelin ÇAKIR

Melisa TÜTÜNCÜ

Orhun ERAS

Yalçın Derya ÇELİK

BAHÇEŞEHİR BİLFEN ORTAOKULU

Efe TERZİBAŞIOĞLU

Sadık Ozan GÖRGÜ

Nisanur KARADENİZ

Tolga KUCUR

Zeynep Sude SOYSAL

BURSA BİLFEN ORTAOKULU

Çağla ENGİN

 

BİLFEN ÇAMLICA ORTAOKULU

Ali GÜRSOY

Derin İlkcan KARAKOÇ

Kaan OĞUZ

Ozan KAN

Tuna KAÇAR

BİLFEN ESENŞEHİR ORTAOKULU

Aslı ÖZNALBANT

Kaan KUZUBAŞIOĞLU

Zeynep Ceren UNCUOĞLU

BİLFEN HALKALI ORTAOKULU

Ayşegül KULA

Zülal Ece OĞUZ

Göksu OGAN

BİLFEN İSKENDERUN ORTAOKULU

Bekir Arda ÖZER

BİLFEN İZMİR ORTAOKULU

 

Arda BULUT

 

 

 

Video Görüntülerindeki Sözcü: Sündüs DEMİRDAĞ TUNCER –  Bilfen Ortaokulları Türkçe Bölüm Başkanı

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.