İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın (İTSO) Ağustos ayı meclis toplantısı geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Meclis toplantısına damgasını vuran iki isim Limakport İskenderun Genel Müdürü Cem Aysel ile Assanport Genel Müdürü Vedat Ohri oldu. Her iki isim de iş dünyasına seslenerek, yeni iş fırsatlarının bölgemize kazandıracağı artılara vurgu yaptı.
Gerek Aysel gerekse Ohri, limanlardaki doluluk oranının düşüklüğünden yakındı. İskenderun Limanı ve Assanport Limanları’ndaki kapasitenin artması yeni iş hacmine bağlı. Bunun için de lojistik köy projesi bir an önce hayata geçirilmeli ve İskenderun’a yeni gemiler demir atmalı. Yoksa geniş kapasiteli limanlar düşük iş hacimleriyle ancak günü kurtarır.
Liman hizmetleri konusunda İskenderun’un en büyük rakibi Mersin. Mersin doğal lojistik altyapısını oluşturmuş bir il. İskenderun ise bu noktada somut bir adım atabilmiş değil.
Limakport İskenderun Genel Müdürü Cem Aysel ile Assanport Genel Müdürü Vedat Ohri’nin tüm çabası bölgeye ivme kazandıracak, yeni istihdam alanları oluşturacak projelere hayat vermek.
Untitled-1 copyAssanPort 550 bin, Limakport ise 3 milyon TEU kapasiteyi hedef olarak kendilerine belirlemiş.
Ohri, son İTSO Meclis toplantısında söz alarak, bölgede arsa fiyatlarının yüksekliğinden dem vurdu. Assanport’a değer katan başarılı yönetimiyle firmanın bir dünya şirketi olmasına önemli katkılar sağlayan Vedat Ohri, tecrübesi ve bilgisiyle öne çıkan bir profesyonel. Sunumuyla da gözden kaçan noktalara temas ederek, iş dünyasına önemli doneler verdi.
Limakport İskenderun Genel Müdürü Cem Aysel de, İTSO Meclisi’ndeki sunumunda bölgede güç birliğinin oluşması durumunda iş kapasitesinin artacağına ve tüm bu olumlu gelişmelerin piyasalardaki canlılığı artıracağına değindi.
Tabi siyasi iktidar tüm bu tespitlere kulak verirse…
Yoğun ve dinamik bir tempoyla çalışan Aysel, ekibi ve çalışanlarıyla bütünleşen, global ölçekte düşünen bir yönetici portresi çiziyor.
Her iki isim de bölgemiz için büyük şans.
Özellikle lojistik köy projesinin hayata geçirilmesi ve limanların tam kapasiteyle çalışması şehrimiz ekonomisi için büyük önem arz ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.