CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Osman Tufan, kendisinin ve diğer aday adaylarının partilerini il genelinde en iyi yere getirmek ve CHP bayrağını Hatay’a dikmek için çaba harcadıklarını söyledi. CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Tufan, tüm arkadaşları gibi kendilerinin de Cumhuriyet Halk Partisini geliştirmek, Hatay’da en iyi yere getirmek ve CHP bayrağını Hatay’a dikmek için çaba harcadıklarını söyledi. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Tufan, “Diğer aday adayı arkadaşlarımızla birlikte, hepimizin tek bir amacı var, halkımıza halkla birlikte CHP siyasetini gündeme getirmek ve yaşatmak.” dedi.

IMG_0113Bütün arkadaşlarım bu göreve layık

“Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi demek, tamamen halka hizmet demek, insan odaklı, insanca yaşamı gerektiren çalışmaları sergilemektir” diyen Tufan şöyle devam etti; “Benim gibi diğer arkadaşlarımın da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na layık olduklarına inanıyorum. Bu görevi başaracaklarına da adım gibi eminim.”

Uygun projeler hazırladık

“Tabi bizler halkın huzuruna çıkarken, sadece söylemlerle değil ortaya somut projeler koyarak çıkmamız gerekiyor. Bu vesile ile Hatay’ımızda neler yapabileceğimizi veya nasıl olması gerektiğine dair kendimizce bir takım çalışmalar yaptık ve projeler hazırladık. Projelerimizi hazırlarken, projelerimizin Hatay’ın yapısına, ve Hatay’ın geleceğine uygun olmasına dikkat ettik.”

Belediye anayasası yazdırıyoruz

Hatay’ın belediye anayasasını da yazdırdıklarını belirten, “Bu anayasayı hazırlatmamızda ki en büyük etkende, Hatay’ımızın her yerinin eşit hizmet almasıdır. Çünkü her ilçemiz bizim için önemlidir ve sadece merkezin değil tüm ilçelerin eşit hizmet almasını sağlamak da bizim en büyük görevimiz olmalıdır.” dedi.

Projeler bir kitapçıkta

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hazırladıkları projeleri bir kitapçıkta topladıklarını belirten Tufan, “Kutapçığın adını da “Hatay Kalkınma projesi” diye koyduk. Bu kitapçığımızda bölgemizin belediyeciliğine uygun projelere yer verdiğimize inanıyoruz.” diyerek projelerini sıralayan Tufan, projelerini başlıklar halinde basın mensuplarıyla paylaştı.

Projelerini anlattı

Projeleri arasında, sağlıklı çağdaş kentleşme, Hatay’da insan odaklı kentsel dönüşüm gibi projelerinin yanı sıra, hazırladıkları projelerle dünyanın Hatay’ı tanıyacağını, Hatay’ın eğitimle aydınlanacağını, yeni yatırım ve istihdam alanları yaratacaklarını, Sağlık köyü kuracaklarını, halkın denizine kavuşacağını, planlı ekonomik tarım yapılacağını, halk kenti kuracaklarını, Hatay tarih parkı oluşturacaklarını, her ilçeye sanat merkezi kuracaklarını,. Kadın ve gençlik dayanışma merkezleri açacaklarını, şefkat evleri kuracaklarını, organik köylü pazarları açacaklarını, Hatay spor akademisini kuracaklarını söyledi.

Aile içinde küçük bir tartışma

Tufan ayrıca kitapçıklarında halkçı belediyecilik yönetimlerinde yaşama geçirecekleri projelerinin sadece bir bölümünü yayımladıklarına da dikkat çekti. Yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Tufan bayram kutlamasında diğer Aday Adayı Mehmet Dönen ile arasında geçen diyaloğu aile içi tartışma olarak değerlendirdi ve bu olayın büyümemesi gerektiğinin de altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.