Büyük bir dayanışma örneği

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın Erzin Kaymakam İskender Yönden ve eşi Dr.Ayşenur Yönden’in dayanışması herkese örnek oluyor.
Erzin’de 3 yıl önce göreve başlayan Kaymakam İskender Yönden, kısa süre içerisinde ilçe halkının gönlünde taht kurdu. Vatandaşın sıkıntılarını dinleyerek çözüm yolları arayan Yönden, ilçede birçok sorunun çözümüne katkı sağladı. Mesai saatleri dışında yanına kimseyi almadan yaya olarak veya ticareti taksiyle ilçede bulunan mahalle ve köyleri karış karış gezen Yönden, devletin vatandaş için var olduğunu ilçe halkına hissettirdi. Göreve geldiği ilk gün halkın sorunlarını dinleyeceğinin sözünü veren Kaymakam İskender Yönden, görev süresi boyunca bu sözünü tutmak için çaba harcıyor. Erzin’in gelişmesi için her alanda taşın altına elini koyan Yönden, makamda oturmak yerine halkın içerisinde olmayı tercih ediyor.
BÜYÜK BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ
 Dayanışmanın önemine her fırsatta vurgu yapan Kaymakam İskender Yönden, aynı zamanda iyi bir aile babası. İş hayatında Eşi Dr. Ayşenur Yönden’le yardımlaşarak çalışan Kaymakam Yönden, aile dayanışmasına güzel bir örnek sergiliyor. Hatay’ın en çok tıklanan haber merkezi Haber Erzin’in edindiği bilgiye göre, mesaisine personelden 2 saat önce başlayan Kaymakam Yönden’i, hükümet konağına çoğu zaman eşi Doktor Ayşegül Yönden getiriyor. Saat 08.00′de makama geçen Yönden, çayını kendisi demleyerek 17 saat ilçenin sorularıyla ilgileniyor.Daha önce yaptığı konuşmalarda aile olmanın önemine dikkat çeken Erzin Kaymakamı İskender Yönden, ‘‘İyi bir ailenin temelinde sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma vardır. Aile bireyleri arasındaki dayanışma ailenin güçlenmesini sağlar. Dolayısıyla bu sayede toplum da güçlenir. Aile bireyleri arasındaki yardımlaşma, bu güçlenmeye büyük katkı sağlar. Hele de günümüzde kadın-erkek dayanışma içerisinde olmalıdır’’ ifadelerini kullanmıştı.
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.