Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir çatıya uçaksavar mermisi düştü.  Edinilen bilgiye göre, Yenişehir Mahallesi’ndeki araç muayene istasyonunun çatısına uçaksavar mermisi isabet etti. Olayda herhangi can ve mal kaybının yaşanmadığı, mermi ile ilgili inceleme yapıldığı belirtildi. Uçaksavar mermisinin Suriye’nin İdlib kentine bağlı Harim kasabasında çıkan çatışmalar sırasında atıldığı tahmin ediliyor.
F-16’LAR BÖLGEDE
Türkiye sınırı yakınındaki Atme kasabası ile Kah ve Akrabat köylerinin Suriye ordusuna ait savaş uçaklarınca bombalanması sonucu bölgeden kaçan çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda Suriyeli, Türkiye’ye sığındı. Türk savaş uçaklarının sınıra yakın bölgede uçtuğu öğrenildi.  Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Bükülmez köyü karşısında Suriye tarafında yer alan Atme kasabası ile Kah ve Akrabat köyleri, Suriye ordusuna ait savaş uçakları tarafından bombalandı.
TÜRKİYE’YE SIĞINDILAR
Bölgeden kaçan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda Suriyeli, otomobil, kamyonet ve motosikletlerle Bükülmez köyü sınırına gelerek, Türkiye’ye sığındı.  Bu arada saldırıda yaralanan Suriyeliler de yakınları tarafından getirildikleri sınırdan alınarak, ambulanslarla Hatay’daki hastanelere sevk edildi. Yaralananlar arasında çocukların da bulunduğu gözlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.