Çelik-İş Kardemir’de Anlaşamadı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Çelik İş Sendikası Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde Karabük de 3 bin 500 İşçi için anlaşma sağlanamazken İskenderun Demirçelik fabrikalarında 5 bin işçiyi kapsayan görüşmeler devam ediyor.Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) yetkili Çelik-İş Sendikası ile devam eden Toplu Sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Çelik İş Sendikası genel Başkanı Cengiz Gül, Çeliş İşçisinin kabul etmeyeceği ve yeni işe giren 1072 işçinin faydalanamayacağı toplu iş sözleşmesine imza atmayacaklarını söyledi.Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül KARDEMİR ‘de yaklaşık 3 bin 500 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını yazılı açıklama ile duyurdu. Genel başkan Cengiz Gül, Karabük Demir Çelik İşletmelerinde sürdürülen ve 4 Mart günü yapılan son toplu iş sözleşme görüşmesinden ücrette anlaşamadıklarını bu nedenle imzalanamadığını belirtti. Gül açıklamasında şunlara yer verdi: “Çelik İşçisinin kabul etmeyeceği ve yeni giren 1072 işçinin toplu sözleşmeden faydalanamayacağı bir sözleşmeyi imzalamayacağız. Ve bu düşüncemizden Asla geri adım atmayacağız. Çelik iş sendikası tüm üyelerinin faydalanacağı bir sözleşme ısrarımızı sonuna kadar sürdüreceğiz.”

İSDEMİR’DE GÖRÜŞMELERE DEVAM

İskenderun Demir Çelik Fabrikaları’nda çalışan 5 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde görüşmelerin devam ettiği bildirildi. İşveren ile masaya oturan Çelik İş yönetimi bugüne kadar yapılan toplu iş sözleşme görüşmesindeki maddelerin sırayla görüşüldüğü önümüzdeki hafta içerisinde tekrar bir araya gelineceği belirtildi.

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.