Türk Büro Sen Hatay Şube Başkanı Muratoğlu:
Yaptıklarınız yüce dinimize sığmıyor
Türk Büro Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu, haklarının bir bir ellerinden alınan Türk Memurlarının cesurca ve onurlu bir şekilde haklarını arayarak, bir günlük iş bırakma eylemini gerçekleştirdikleri belirtti.
Muratoğlu,memurların fazla çalışma ücretlerinin karşılığını talep ettiklerini belirterek,”Ellerinden alınan haklarının “ Emek hırsızlığı” olduğunu muhataplarına haykırdılar. Peki biz bu onurlu eylemi yapıp sokaklara dökülürken iktidarın eteğine tutulup sokağa çıkamayan,eylem yapamayan,yüzleri kızaracağına sararan sarı sendika yöneticileri ne yaptılar?”dedi. Muratoğlu,”Bu gelişmeler üzerine paniğe kapılan Memur-Sen Yöneticileri aman Bakanım çok zor durumda kaldık hemen bir basın açıklaması yapın fazla mesaileri memurlara verin bizi bu ayıptan kurtarın dediler. Çalışma Bakanı da her zaman yaptığı gibi, Kamuoyu önüne çıkıp “ çalışma başlatın diye talimat verdim ” dedi. Malum-Sen rahat bir nefes aldı. Çünkü Başarısız bir toplu sözleşme süreci ve arkasından gelen hak kayıpları yüzünden ezim ezim eziliyorlardı. “şeklinde konuştu.
Muratoğlu,”Beslemelerinizi zilletten kurtaracağım diye, tüm memurları aldatıyorsunuz. Ayrıca kendinizi de yıpratıyorsunuz. Bir de ilahiyat okumuşsun. Bu yaptıkların Yüce Dinimize sığmıyor. Çalışma hayatından sorumlu olan bir Bakan’a bu davranış yakışmıyor. Biz Türk Büro-Sen olarak Sayın Bakanın Memurları aldatan bu açıklamasını şiddetle kınıyor, Türk Memurları adına kendisinden özür bekliyoruz.”ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.