IMG_0705İskenderunspor’un ilk kurucularından İsmet Yarıkkaya İskenderun’un uzun yıllardır sahipsiz olduğunu dile getirerek sahipsiz memleketin düştüğü duruma anlattı. İş adamı ve İskenderunspor’un başkanı Nuri Üysen’i de makamın da ziyaret eden Eski kurucularından Yarıkkaya, önemli açıklamalar yaptı. İskenderunspor’un düştüğü durumdan çok üzüntü duyduğunu dile getiren Eski kurucu Yarıkkaya, İskenderun 1967 ‘de ben, Ekrem Tacettin, Rahmetlik Dino, Cemil soley, ve bazı arkadaşlarla takımı 1967 ‘de takımı kurduk ve çok güzel bir takımımız vardı. Türkiye’de bir isim yapmıştı. Buraya gelen her takıma 3 tane 4 tane
Çekip gönderirdik. Bu takımımız bizim çok üzün müddet böyle çok kuvvetli gitti.Fakat büyük kısmıyöresel çocuklardı.Onun için her zaman küçük bir İskenderunspor olarak kaldı.Ama bugün bakıyorum ki İskenderunsporun arkasında şimdiki başkandan başka hiç kimse yok.Maalesef amatör lige düştü. Bir zaman bizim 3. lige attılar şikeden dolayı.Bu şikeyi de yapan antrenörümüz vardı.Oda öldü. O sattı İzmir’de maçımızı.8 -1 yenildik.İskenderunspor ‘u 3.l,ge attılar.Altınordu 3. lige çıktı.Biz çıkamadık o günden sonra.İskenderunspor her zaman için Türkiye’nin isim yapmış bir takımıydı.Ama bugün bakıyorum ki İskenderun’un elini tutan hiç kimse kalmamış.Üzülüyorum.Ama inşallah ben inanıyorum ki bu takım seneye tekrar 3. lige çıkacak,ilan ediyorum.Üzüldüğümüz noktalardan bitanesi de İskenderun’un sahası yok.IMG_0704Antrenmana beldelere gidiyorlar.Karayılan’a,Payas’a,sağa sola gidiyor.Sahipsiz kalmış.Maçımızı federasyon burda oynatıyor ama bugün öğrendim ki Cumartesi günü
hem İskenderunspor’un hem Demirçeliğin maçı var.İskenderunspor’a Hatay içinde saha arıyorlar.Maalesef cumartesi günü gidip Reyhanlı’da maç yapacak.Yani böyle bir şehrin takımı olması beni üzüyor.İskenderun ‘lu olarak üzülüyorum.Bütün İskenderun’luların da buna el atmasını istiyorum.Hatta bir gün bir hatırayı anlatayım.İskenderunspor maç yapıyor.Hakemin bir tanesi yan hakem devalı ofsayt kaldırıyor.Devre arası çıkarken rahmetli Servet Ülkümen hakeme bir yumruk attı.2.Devre çıkarken hakemler çıkmadı.O maç iki hakemle idare edildi.Türkiye’de ilk defa.Orta sahada bir hakem yanda bir hakem.İki hakemle devre bitti.Öyle bir İskenderun vardı .Statlarda yer bulamıyorduk.
Bugün bakıyorum ki stadımızda 50-100 kişi ile geliyor seyircisi. Biz maç olduğu zamanlar samimi söylüyorum 1 hafta uyumazdık heyecandan. Davullar zurnalar çalınır, maçı beklerdik.
Öyle bir takımdan böyle bir duruma düşmek beni çok üzüyor. iskenderunspor’un sahipsizliği yıllardır var. Bizde aynı sorunları yaşadık. Bir maçta mağlup olduk. Makzume’ye küfür edince o takımı ve başkanlığı bırakınca iskenerunspor tarihi burada kapanmış oldu.
Adam da iyi transfer yapmıştı. Para veriyordu. O başkanımıza böyle küfür edilince o günden
Sonra bıraktı. Rahmetli başkanlarımızda çok iyiydi. Ordan Doğukan vardı Ziraat bankası müdürü çok uğraştı İskenderunspor’lu olmamasına rağmen.Diğer başkanlarımızda iyiydi.Zaman içerisin de İskenderunspor sahipsiz kaldı.Bugün Nuri Üysen diye bir arkadaşaımız ele aldı.Maddi yönden manevi yönden çok ta yardım etti.Mesaisini verdi.Ama maalesef kader bizi amatör lige attı.Üzülüyorum.İskenderun’da bu kadar işadamı varkenbakıyorum ki hiç bi tanesinin İskenderunspor’a maddi yardımı olmadığı gibi manevi yardımlarıda olmamıştır. Üzücü olan İskenderun’un bir antrenman sahası yok.Buraya Belediyenin İskenderun Sanayi ve Ticaret Odasının el atması lazım.En ufak Türkiye’deki beldelerde çok güzel antrenman sahaları var.Maalesef İskenderun gibi bir ilçemizde bunları göremiyorum açıklamasını yaparken herkesin el birliği ile ba takıma sahip çıkması laım Nuri Üysen Bey parasını ve işini iskenderunspor için harcarken yine yalnız kalıyor açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.