Türk Tabipleri Birliği eski Başkanı Dr. Füsun Sayek’i anmak amacıyla İskenderun’un Arsuz beldesinde her yıl düzenlenen Füsun Sayek Sağlık ve Kültür etkinliklerinin altıncısı 2-12 Ağustos tarihleri arasında, Arsuz’da Prof.Dr. İskender Sayek’in evinde gerçekleşiyor.
Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk konusunda gerçekleşecek çalışmalarıyla yörede bir ilk oluşturan Füsun Sayek Sağlık ve Kültür etkinlikleri, her yıl genişletilerek sürdürülüyor. Arsuz’da düzenlenecek etkinlik programında bu yıl da konserler, sergiler, toplum söyleşileri, çocuklara yönelik sanat atölyeleri, spor yarışmaları ve sağlık taramaları yer alıyor.
Dr. Füsun Sayek’in eşi Prof.Dr. İskender Sayek’in öncülüğünde ve Türk Tabipler Birliği’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinliklerin sağlık bölümünde bu yıl diyabetten Akdeniz anemisine kadar pek çok dalda tarama ve bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde, Dr. Füsun Sayek’in eşi Prof.Dr. İskender Sayek ile Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme tüm bölge halkını etkinliklere katılmaya davet etti. Prof.Dr. İskender Sayek, Arsuz’da 1800’lerden kalma ve artık bir “kültür ve müze evi” olarak kullanılan aile evinde gerçekleştirilen VI. Füsun Sayek Sağlık ve Kültür etkinliklerinin müzik ayağında Nilüfer’in “Nilüfer’den 12 Düet 2011” albümündeki düeti ile tanınan şarkı yazarı ve vokalist Selçük Sami Cingi’nin vereceği rock konseri, solist Bahar Tanbay, Türk müziğinden çeşitlemeler konseri, ünlü bağlama sanatçısı Okan Öztürk’ün bağlama konseri ile Şebnem Orhan, Ekrem Öztan ve Saffet Baykal’ın vereceği klasik müzik konserine dikkat çekti. Sanat aktiviteleri arasında ise her yıl olduğu gibi sanat çalıştaylarının yanı sıra tiyatro çalıştayı, III. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması sergisi, “Sigara ve Sağlık” konulu ilköğretim resim yarışması gibi her yaşa ve ilgi alanına hitap edebilecek etkinlikler yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.