İsmet İnönü Mahallesi’ndeki su borusu çalışması bitmek üzere

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun’un İsmet İnönü Mahallesi’ndeki duktil içme suyu şebeke boruları döşeme inşaat çalışmasında sona gelindi. İsmet İnönü Mahallesi’nde Körfez Sitesi’nin ardından, TEM’in altındaki Liman Bloklarında ve Yıldız Bloklarında içme suyu şebekesi boruları döşenme çalışması yapılıyor. Bu arada içme suyu şebekesi döşenme çalışmasıyla İsmet İnönü Mahallesi’nde bugüne kadar hiç içme suyu şebekesi olmayan konutlar da yeni içme suyu şebekesine kavuşuyor.
İçme suyu şebekesi döşenme inşaatı tamamlanan cadde ve sokaklardaki binalara, insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermeyen, dayanıklı yeni duktil içme suyu borularından mevcut içme suyu veriliyor.

Çalışmalar diğer mahallere kaydırılacak
İsmet İnönü Mahallesi’ndeki içme suyu şebeke boruları döşenme çalışması önümüzdeki günlerde tamamlanmasının ardından, çalışmalar Meydan, Gürsel, Numune, Mustafa Kemal Mahallesi’nde başlatılacak. Bu mahallelerin birçok cadde ve sokaklarında şu anda içme suyu şebekesi olmadığı gibi şehrin mevcut şebeke boruları da asbest, pik, PVC ve Fransızlardan kalma eski ve yer yer çürümüş borulardan oluşuyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla, su sıkıntısı ve eskimiş içme suyu şebekesinden kaynaklanan yeraltındaki su kaybı ve su patlak arızaları yaşanmayacak. Halkımız musluktan sürekli akan ve içilebilir suya kavuşacak.
Öte yandan içme suyu şebeke duktil borularının döşemesinin yanı sıra, çeşitli noktalara yangın hidratları da kuruluyor.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.