1488149_790142364344517_705846559_nMerhaba sevgili dostlar!
Öncelikle herkese hayırlı bir hafta geçirmelerini diliyor; yazıma hemen başlamak istiyorum.
Uzun zaman oldu ülkemin gündemindeki konularla boğuşuyorum her kendimi dinlediğimde. Sizleri bilemem ama beni durup düşündüren ve bazen oldukçada sıkan tüm bu mevzulardan ve haberlerden sıkıldım artık… Hani diyorum hanımefendiliğimi bozmayıp susayım ve sadece durup izlemekle yetineyim olup biteni ama! Tutamaz oldum artık kendimi!
İç güçler, dış güçler.. Amerika’nın oyunları. İran’a konulan ambargonun en çok bizim başımızı ağrıtması. Ticaretimizi bozguna uğratması. Kaldı ki şimdi gündemimizi meşgul eden yolsuzluk haberleri hep bunla bağlantılı birde anlayabilse herkes…
Fettullah Hoca’nın camiasının gizli oyunları Gülenciler.. Askeri davalar Balyoz’du Ergenekon’du… Yok efendim Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan’la telefon konuşmaları.. Sanki adam başbakan olunca baba olamazmış gibi!!!
“hem başbakan olurum, hem ticaret yaparım” diye Başbakanı tiye almalar, yok Mosat! Yok efendim İsrail bu dünyanın çarkına çomak sokan ülke!
Ha birde milliyetçilik damarlarının kabarma olayları. Sanki hiç kimse milliyetçi değil de bir partinin tekelinde…
Daha “Gezi Parkı” olaylarının kalıntıları temizlenmeden yaraları iyileşmeden, ekonomiye vurduğu darbeler düzeltilemeden yerine yeni bir olay, yeni bir arbede!.. Yeter artık!!
Evet evet! Artık tüm bunları, tüm bu bir zamanlar telaffuz edilemeyen dile alınamayan bu sırları, kumpasları, Amerika-İsrail-İngiltere şeytan üçgeninin ülkemiz üstüne oynadığı iç-dış oyunları artık kundaktaki bebeler bile biliyor. Biliyor biliyor ama herkes halen niye bu tuzaklara düşüyor. İşte onu bilemiyoruz.
Bize bahşedilmiş bu doğa üstü ülkeden ne istiyoruz? Neden rahat bırakmıyoruz? Bir rahat bırakalım artık!
Herkesin bir telaşı bir derdi bir korkusu var bu ülke üstüne.. Canım Türkiye’m biz neler yapıyoruz sana böyle? Tüm bu iğrençliklerimize rağmen halen bizi kucaklıyorsun…
Elbette benimde korkularım var. Ancak bu dertler sıkıntılar korkular sırf çıkarlarımız uğruna bu kadar acımasızca mı bu ülkeye mal edilmeli? Kendimize gelelim artık… Düşelim yakasından ülkemizin.. Bir rahat nefes alsın Türkiye’m tıpkı bir insan gibi.. Vazgeçelim şahsi çıkarlarımızdan…
O yerdiğimiz, eleştirdiğimiz diğer ülkeler gibi biz olalım olabilelim artık!!
Canım Türkiye’m o bizi zaten hep sarıp sarmalar…
Derdi olan sokaklarda, parklarda, okullarda, sınıflarda; her önüne gelenin konuştuğu ekranlarda, dershanelerde, kahvehanelerde, camilerde, hastanelerde değil sandıkta çözsün bir zahmet derdini, şahsi menfaatini.
Akıl alma demeçlerinizden argo kelimelerinizden, Gülenciliğinizden, Atatürkçülüğünden, Tayyipçiliğinizden, tarafsızlıklarınızdan en çokta çıkarlarınız için çıkar kavgalarınızdan milliyetçiliğinizden,” milliyetçi misin?- değil misin?” muhabbetinizden sıkıldık artık.. Daha da ötesi yorulduk artık…
Her işin bir raconu olur. Adabı olur. Racona göre hareket edin artık!!!
Yeter belden aşağı vurup, Türkiyem’i yermeyin artık! Bu kadar mı ucuzladı her şey? Kendimize gelelim artık..
Herkesi özellikle tüm 18 yaşını doldurmuş gençlerimizi anneniz – babanız yada herhangi kıymet verdiğiniz biri öyle istiyor ya da düşünüyor diye değil; siz ne hissediyor ve ne düşünüyorsanız, dolduruşlara, gazlara gelmeden sağlıklı düşünüp önümüze gelmiş olan bu seçim fırsatını iyi değerlendirmeye davet ediyorum.
Takkelerimizi çıkarıp, önümüze koyalım. Durup düşünelim uzun uzun.. Türkiye’m ne durumda diye ? 70’ler 80’ler, 90’lar 2000’li yıllar.. Nereden nereye? Öyle karar verelim ve görevimizi yerine getirelim, gidip oyumuzu atalım her sorumluluğunu bilen mağrur bir vatandaş gibi…
Bu ülke neler gördü geçirdi. Dimdik ayakta hala! Ama hiç yıkılmaz sanmayalım.. Bilelim ki Çınarlar da devrilir birgün!
Ülkeye sahip çıkmak, bayraklarımızı sırtımıza takıp sokaklara inmeyle değil. Çok çalışıp okuyup aydın olmakla, meslek edinip hizmet edip parazit olmamakla, hayırlı efendi evlatlar yetiştirmek gibi olgularla olan bir şey..
Bunun bilinciyle en çok da sizlere sesleniyorum gençler.
Mart ayında herkes “ben için değil biz için” sandık başına!
Sağlıcakla kalın…
Lojistik Eğitmeni
Semiray ÜS

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.