Devleti zarara uğratanlara, vergi kaçıranlara, yasal olmayan iş yapanlara ve yetim hakkı yiyenlere yönelik her zaman korkmadan, ucu kime dokunursa dokunsun cesur bir kalemle manşetten haberler yayınlamayı sürdüreceğiz…

Hem devleti zarara uğratacaksın, hem de iş adamıyım, tüccarım diye geçineceksin. Siz kimi kandırıyorsunuz? Diğer taraftan fabrika ve tesisler kurup, işçi çalıştıran şerefli ve onurlu iş adamlarıyla aynı kefede yer alacaksınız öyle mi? Yaptığınız ahlaksızlıklardan hiç kimsenin haberi olmayacak zannediyorsunuz değil mi? Her zaman ülkenin, toplumun ve Hatay’ın menfaatlerini gözeten gazeteniz Hatay Yaşam olarak geçtiğimiz hafta manşete taşıdığımız “Naylon faturacılar Payas’ta cirit mi atıyor” başlıklı haber, il genelinde büyük yankı uyandırdı. Haberi suç duyurusu olarak kabul eden Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı, bu yönde sıkı denetimlere başladı. TIR ve kamyonların irsaliye ve fatura denetimlerini yapan Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı İskenderun Denetim Koordinasyon Müdürlüğü ekipleri, işi sıkı tutarak irsaliye ve fatura denetimlerini Payas OSB girişinde gerçekleştirdi. Demir yüklü TIR’lara yönelik düzenlenen denetimlerde, incelemeler dikkatli bir şekilde yapılarak, sahte fatura ve irsaliye kullanımını tespit edilmeye çalışılıyor. Türkiye ekonomisinin demir-çelik üssü Payas’ta üretim, istihdam, ihracat ve vergi rekorları kıran namuslu yatırımcılar bir yana, naylon fatura işinden büyük rant elde eden grupların da olduğu ileri sürülürken, haber ekibimizin çekim yaptığı sırada bir demir çelik firmasıyla, bir çok nakliye şirketine de irsaliye ve fatura eksiğinden dolayı da ceza uygulaması yapıldı. 

Öte yandan Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı’nın uygulamalı denetimlerin yanı sıra, bilgisayar ortamında da tüm verileri didik didik ettiği, naylon faturacıların tespit edilip gereken cezai işlemlerin uygulanacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.