İskenderun Belediyesi’nce, sahilde yapılan yeni Nikah Salonu 14 Şubat’ta düzenlenecek açılış töreni ile hizmete girecek. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde hizmete girecek yeni nikah salonunda, bu özel gün ve tarihte nikah için başvuruda bulunan çiftlerin nikahı kıyılacak.

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Türkiye’nin en şık nikah salonunu yaptık. 14 Şubat’ta hizmete açacağız. Bu güzel tesisimizin açılış törenine halkımız davetlidir. Bu özel günde nikah için başvuruda bulunan bir çok çiftimizin nikahını kıyacağız. Denize uyum sağlayan bir yapı oldu. Hayırlı olsun” dedi. İskenderun Belediyesi yeni Nikah Salonu açılış töreni, 14 Şubat 2013 Perşembe günü 12.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. İskenderun Belediyesi yeni Nikah Salonu, düşünülen ince detaylarla, denizin eşsiz manzarası arasında son derece kullanışlı, görsel olarak çok şık ve nezih bir nikah salonu oldu. 1760 metrekare oturumu olan 2 katlı nikah salonunda, gelin ve damat odaları, müdüriyet, personel odaları, mutfak, wc’ler, tesisat odası, salon ve teras bölümleri bulunuyor. Salonda nikahın kıyılacağı bölüm, salon bölümü açılır cam sistemi olduğundan terasla birlikte çok daha fazla sayıda konuk kapasiteli olacak. Çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemli, dekoratif elemanlardan imal edilen nikah salonu, salon bölümü katlanır cam doğrama, giydirme cephe sistemleri, yangın, havalandırma, klima tesisatları ile son derece kullanışlı, yeni sistem inşaat teknolojilerin kullanıldığı bir yapı oldu. Salon bölümü çatı sistemi uzay kafes çatı sistemi olan Nikah Salonu’nda, gelin ve damat için ayrı giriş de bulunuyor.

Çevre düzenlemesi son aşamaya gelen Nikah Salonu’nda ayrıca kamera sistemleri de kuruluyor. İskenderun’da geçmiş dönemlerde evlendirme törenlerinin yapıldığı nikah salonlarına göre, yeni Nikah Salonu geniş, ferah iç ve dış mekanıyla, İskenderun’da uzun dönem önemli bir ihtiyacı karşılayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.