Genel Başkan Cengiz Gül, İSDEMİR’li İşçilerle Beraber Osmaniye’de Adeta Gövde Gösterisi Yaptı… Katılımın Oldukça Yoğun Olduğu Bilgilendirme Toplantısında, 650’ye Yakın İSDEMİR İşçisi Genel Başkanını Osmaniye’de de Yalnız Bırakmadı. Çelik-İş Sendikası birlik ve beraberlik yemeklerine devam ediyor. Osmaniye Arpacı Tesisleri’nde Osmaniye ve havalisinde oturan çelik işçisiyle akşam yemeğinde bir araya gelen Genel Başkan Cengiz Gül “Osmaniye, Çelik-İş ’siz, Çelik-İş’te Osmaniye ’siz olmayacak” dedi. Genel Başkan Gül’ün konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi ve ara ara Cengiz Gül, İşçiler tarafından ayakta alkışlandı. Osmaniye’deki yemeğe Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Sekreteri Hacı Gönül, Şube Teşkilatlanma Sekreteri Musa Okçu ile yaklaşık 650 çelik işçisi ve aileleri katıldı. Gecenin açılış konuşması İskenderun Şube Sekreteri Hacı Gönül tarafından yapıldı. Şube Sekreteri Hacı Gönül, tüm konuklara ‘Hoş geldiniz” deyip selamladıktan sonra sözü Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül’e verdi. Genel Başkan Gül “Grev sonrasındaki zorlu süreçte Osmaniye gerek duruşuyla, gerek anlayışıyla, gerek anlayışıyla farkını fark ettirmiştir. Osmaniye’de 800-900 çalışanımız var. Bundan böyle sendikamızda Osmaniye’nin de temsilcisi olmalı. Bundan böyle her bölgeden temsilcimiz olacak. Sıkıntılı süreçte Osmaniyeli arkadaşları daha iyi tanıdım. Vaktiyle Makine Bakım Atölyesi’nde çalışıyordum, temsilcilik seçimi vardı ve ben 24 yaşındaydım. Osmaniyeli arkadaşların tamamı bana oy vermişti. O arkadaşlar o gün bana ‘Senin çalışmanı gördükten sonra sende karar kıldık’ demişlerdi. Demem o ki sendikacılığa başlarken de Osmaniye’den dik duruş gördüm, bugün de görüyorum. Bugün sendikamızda Osmaniyeli temsilcilerimiz elbet var. Yeterli mi? Buna siz karar vereceksiniz. Daha çok temsilci istiyorsanız, birlik ve beraberlikle sandıklarda demokratik hakkınızı kullanıp, Çelik-İş’in demokrasi şölenine ve kendinize katkı vereceksiniz” diye konuştu.

DSC_0193 DSC_0208 DSC_0219Omuzuma yük bindirdiniz

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül sözlerinin devamında ise “İşçiyi siyasi olarak bölmek isteyenler ihanet içindedir. 89 grevi bu işçiyi bütünleştirdi. Bu süreci uzatacağız. Her üniteden malum sendikaya gidenleri biliyorsunuz. Bu rakam 700 -800’dür. Onlar ise 1500-2000’lerden bahsediyorlar. Çelik-İş’in İsdemir’deki bugünkü işçi sayısı 3.600’ün üstündedir. Biz İsdemir’de yetkili sendika olarak yolumuza devam ediyoruz. Osmaniye’nin duruşu anlamlı bir duruş oldu. Bu duruş genel başkan olarak omuzuma yük bindirdi. Zannetmeyin ki bu duruşunuz unutulacak. Asla unutmayacağım. İsteklerinize her zaman kulak vereceğim.

DSC_0148 DSC_0157 DSC_0186Bunlar, işçiyi kışın denize, yazın kaplıca götürüler!

Mücadele ruhu olmayan sarı örgüt çöküştedir. İşçiyi 60. TL’lık uçak biletiyle kış günü Didim’e götürüyorlar. Dik duranlar ise burada Osmaniye’de. Kış günü işçiyi Didim’e götürenler yazın da işçiyi kaplıcalara, termallere götürürler! Bugün Osmaniye Bahçe, Haruniye, Düziçi, Kadirli ve Toprakkale ile yüzde 95 oranında sendikasının arkasında durdu, onurlu bir dik duruş sergiledi. Tüm Osmaniyeli kardeşlerimi bir kere daha alkışlıyor ve hepinizi alınlarınızdan öpüyorum” dedi. Genel Başkan Gül ayrıca “Osmaniye seninle gurur duyuyor” diyen işçilere “Asıl ben sizlerle gurur duyuyorum” diye karşılık verdi ve konuşmasını alkış ve sevgi gösterileri arasında tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.