SAYGI DURUŞU GERGİNLİĞİ!!!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

1993’te Sivas’ta meydana gelen ve 37 kişinin ölümü ile sonuçlanan Madımak olaylarının 21. Yıldönümü dolayısıyla CHP Grubunun 1 dakikalık saygı duruşu önerisi tartışmaların ardından kabul edildi ve meclis 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
içerik 2(187) içerik(520)“Bu Acıyı Biz Biliyoruz, O Oteli Müze Yaptık”
İskenderun Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Gazanfer Dik’in 1 dakikalık saygı duruşu önerisine Ak Partili Meclis Üyesi Bülent Özer’in “Yılın 365 günün de geçmişten bugüne yaşanan birçok acı olayın yıl dönümü var. Elbette hepimiz üzülüyoruz. Hepimiz bu acı olayları hatırlıyoruz. Ancak Belediye Meclisinde yapacak çok işimiz var. Benim şahsi fikrim gerek yok” yanıtı kısa süreliğine tartışmalara neden oldu. Yaşanan tartışmalara istinaden söz alıp “saygı duruşunda bulunulacaksa tüm şehitlerimiz için, elim kaza sonucu hayatlarını kaybeden tüm yurttaşlarımız için saygı duruşunda bulunalım” açıklamasını yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Dönmez, Ak Parti’nin Madımak acısını çok iyi bildiğine vurgu yaptı. Dönmez; “Ak Parti bu acının nasıl yaşandığını çok iyi biliyor. Ve bu acının unutulmaması için Madımak Otelini bir müze haline getirdi” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.