Vinç elektrik tellerine çarptı; 2 yaralı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Dün akşam saatlerinde Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi içerisinde bulunan inşaat alanında yapılan çalışmalar sırasında bir vinç alev topuna döndü.
Edinilen bilgilere göre; Mühendislik Fakültesinin içerisinde bulunan inşaat alanına vinç yardımıyla malzeme taşınıyordu. Vincin çalışma yaptığı sırada elektrik tellerine yakın bölgede olması bir anda aracı alev topuna çevirdi. Vinç üzerinde bulunan kişi yaralanarak yere atlarken, aracın söndürülmesi için ise itfaiye ekiplerine haber verildi. Mühendislik fakültesine gelen ekipler yanan aracı söndürmek için müdahaleye başladıkları sırada elektrik telinin itfaiyecinin üzerine düşmesi sonucunda bir itfaiye eri elektrik akımına kapıldı.untitled
Ambulansla itfaiye eri hastaneye kaldırılırken, çevrede tam anlamıyla panik hava yaşanıyordu. Polis, özel güvenlik çevre güvenliğini almaya çalışırken, itfaiye ise aracın yangını daha fazla büyümemesi için yoğun çaba harcadı.
Elektrik telinin yere düşmesi sırasında, telin itfaiye aracına gelmesi nedeniyle de araçta bulunan köpük pompasının patlaması sonucu tüm köpükler çevreye yayıldı.
Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, yaralı itfaiye erinin durumun iyi olduğu öğrenildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.