Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Atletizm Takımı büyük bir başarıya daha imza attı. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Mersin ilinde başarılı olan takım sporcularını makamında kabul etti. Belediye Gençlik Spor Kulübü Atletizm Takımı Antrenörü Senem Ölçer ve beraberinde bulunan sporcular Fatma Alma, Hülya Fansa, Sabahat Akpınar, Yasemin Fansa, Esra Doğrula ve Seçil Akpınar, Başkan Savaş’ı makamında ziyaret etti. Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Takımı, Atletizm Federasyonu tarafından 9 Mart 2013 tarihinde Mersin ilinde yapılan deneme yürüyüş yarışmasında başarılı 6 derece aldı. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Spor Kulübü Atletizm Takımı sporcularının göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Atletizm Takımımızı, memleketimizin çocuklarına ve gençlerine sahip çıkmak ve geleceğin başarılı sporcularının yetişmesine katkıda bulunmak için kurduk. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve spor ile hayata bağlanması en büyük hedeflerimizden biridir. Takımlarımızın başarılı sonuçlar elde etmesi ve şehrimizi başarı ile temsil etmesi bizlerin gurur kaynağı olmaktadır. Mersin’de yapılan yarışmada şehrimizi başarı ile temsil eden ve dereceler elde eden takım antrenörü ve sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Takımı Sporcularının Mersin’de aldığı dereceler şöyle: Fatma Alma yıldızlar birincisi, Hülya Fansa yıldızlar ikincisi, Sabahat Akpınar gençler birincisi, Yasemin Fansa gençler ikincisi, Esra Doğrula büyük bayanlar ikincisi ve Seçil Akpınar 16 yaş altı kategorisin üçüncüsü.

Milli Takım Kampına Davet Edildiler

Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Takımı sporcuları, Milli Takım Kampına davet edildiler. 13 – 26 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya İlinde yapılacak olan Yürüyüş Milli Takım Kampına davet edilen Fatma Alma, Hülya Fansa, Esra Doğruca ve Sabahat Akpınar isimli sporcular, kampa katılmak üzere Antalya’ya gittiler.

Kros Ligi Final Yarışmalarına katılmaya hak kazandılar

Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Takımı sporcuları, Kros Ligi Final Yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.Kros Ligi Final Yarışmalarına katılmaya hak kazanan antrenör ve sporcuları isimleri şöyle:

Antrenörler: Fatih Boyan, Senem Ölçer ve Abdulmecit Ölçer.

Sporcular: Hülya Fansa, Fatma Alma, Sevnur Aladağ, Selenay Bati, Seçil Akpınar, Ayşenur Şahin, Ümran Gezgin, Sevda Savaşçı, Burhan Görüroğlu, Yusuf Meşe, İbrahim Kudak, Sertan Kudu ve Hüseyin Yalçın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.