Vatan topraklarının şehit ve gazilerin sayesinde dimdik ayakta durmakta olduğunu belirten İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, Türk milletinin kahraman şehit ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacağını ifade etti

İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği (İSSİAD) tarafından, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimizin aileleri ile gazilerimize iftar verildi. İftar sonrası konuşan İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, şehitlik mertebesinin inancımıza göre mertebelerin en yükseği olduğuna dikkat çekerek, ‘’Böyle bir mertebeye ulaşmak ve şehitlerimizin aileleriyle bir araya gelmek bizler için büyük bir şereftir. Şehit ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Şehit ailelerimize ve gazilerimize sağlık ve afiyet, tüm şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum’’ dedi. Yelken Kulübü’nde düzenlenen iftar yemeğine şehit ile gazi ailelerinin yanı sıra İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İskenderun Belediye Meclis Üyesi Uğur Fırat, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Fevzi Mercanoğlu, rütbeli subayların yanı sıra, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, iftar sonrası şehit ve gaziler için dua ederken, şehit ailelerinin duygu dolu anlar yaşadıkları gözlendi.
ACILARINIZI YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ
İftar yemeğini düzenleyen İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, yaptığı açıklamasında, “Şehit ve gazi aileleri için iftar yemeği düzenlemenin manevi hazını yaşıyoruz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna seve seve canını feda etmiş veya gazi olmuş değerli yiğitlerimizin anne, baba, eş ve yakınları ile bu iftar yemeğinde bir araya gelerek biraz olsun sizlerin acılarını paylaşmak, şehitlerimizi rahmetle yad etmek bizlerin size ve şehitlerimize olan borcumuzdur. Sizler mübarek insanlarsınız. Evlat acısı, eş acısı, baba acısı, kısacası en yakın acı sizlerin yüreğini ateş gibi kavurmaktadır. Bunları biliyoruz ve bizlerde sizin bu acılarınızı yüreğimizde hissediyoruz” dedi. Açıklamalarının devamında ‘’Ateş düştüğü yeri yakar’’ atasözünü hatırlatan Atakaş, “Ancak bu ateş 74 milyonluk Türk milletinin de yüreğini dağlamaktadır. Sizler evlatlarınızı ve en yakınlarınızı kaybettiniz ve isyan etmediniz, ‘vatan sağ olsun’ dediniz. Bunlar sizin inancınızın göstergesidir. Sabırla başınız dik olarak hayatınıza devam ettiniz” dedi.
TÜRK MİLLETİ ŞEHİT VE GAZİLERİNİ UNUTMAZ
Şehitliğin peygamberlik makamından sonra gelen en yüksek makam olduğunu hatırlatan Atakaş, “Bizler işadamları olarak şehit anne ve babalarının acılarını paylaşıyoruz ve iftar yemeğinde sizlerle birlikte olmak istedik. Başta devletimiz olmak üzere büyük Türk milleti şehit ve gazilerini hiçbir zaman unutmamıştır. Sonsuza kadar da unutmayacaktır. Ramazan ayları, dini duyguların sosyal dayanışma ve kaynaşmaların yardımlaşmanın birlik ve beraberliklerin en yoğun yaşandığı, kutsal günlerdir. Bu vesile ile Ramazan ayının ülkemize ve dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyorum. Ülkemize barış ve huzur gelsin ki, hiçbir ananın yüreği yanmasın” dedi. İftar organizasyonu sohbet ortamında sürdü. İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, iftar programı boyunca masaları tek tek dolaşarak şehit ve gazi aileleriyle yakından ilgilendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.