Yıllarca bademciklerinden şikayet edip de ameliyat olmaktan korkanlara müjde Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nden geldi.

Kanamasız ameliyat ve ameliyat sonrası iyileşme süresi çok daha kısa, ağrıların diğer marsbahis yöntemlere göre çok daha az olduğu Thermal WELDİNG” sistemini uygulayan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz-Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Doktor Serkan Gökpınar, bademcik ameliyatı sonrası yaşanan ağrılardan kaynaklanan korkunun bu yeni sistemle tarih olduğuna dikkat çekti.

Bademcikleriniz Kabusunuz Olmasın..

Daha az ağrı ve riskle bademcik enfeksiyonlardan kurtulmak artık mümkün. Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz-Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Doktor Serkan Gökpınar, “Thermal WELDİNG” sistemi sayesinde kanamasız bademcik ameliyatlarını bir süredir yapmaya başladıklarını söyledi.

“Thermal WELDİNG” sistemiyle yapılan cerrahi operasyon sonrasında hastanın iyileşme sürecinin çok daha kısa sürdüğünü belirten Doktor Serkan Gökpınar, bademcik ameliyatı sonrası ağrının da diğer yöntemlere göre çok daha azaldığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Yakın zamana kadar ailelerin korkulu rüyası olan bademcik ameliyatlarında, kanama riskini azaltmak için geliştirilen “Thermal WELDİNG” sistemi sayesinde bademcikler, artık çevre dokulara zarar vermeden kolaylıkla ayrılabiliyor.

Çocukluk döneminin en sık karşılaşılan hastalıklarından olan bademcik iltihapları çoğu kez tekrarlanan antibiyotik kullanımlarıyla tedavi edilmektedir.

Ancak hastalanma sıklığı sende 4-5 kereden fazla olduğunda, bademcik ameliyatlarında klasik olarak en sık kullanılan yöntem, bademciğin “disektör” denilen bir aletle çevre dokulardan ayrılmasıdır. Klasik yöntemde dokunun ayrılması aşamasında oluşan yara yüzeyleri kendiliğinden zaman içinde iyileşmektedir. İyileşene kadar belli bir süre hasta ağrıdan yakınabilir. Ameliyat esasında kanama oluştuğunda, kanayan bölgelerde damarlar bağlanır veya elektrik akımı ile pıhtılaştırılır. Bu yöntemler de güvenilirdir ve yaygın olarak kullanılmaktadır ancak ameliyat zamanını uzatabilir ve ameliyat sonrası ağrı daha fazla olabilir. Bademcik ameliyatında yeni dönem, klasik yöntemlerle yapılan bademcik bir hafta ile sınırlıdır ve hastanın boğaz ağrısı, yutkunma güçlüğü gibi şikayetleri de eğer olursa, birkaç günden fazla sürmez. Isı enerjisi kullanılan bu yöntemde, çevre dokuda oluşabilecek hasar diğer yöntemlere göre çok azalmaktadır. Bu durumda diğer yöntemlerde görülen ameliyat sonrası ağrılar, bu yeni yöntemle oldukça azalmaktadır, ağrının daha az olması nedeniyle, hastanede kalış süresi kısalır ve hasta aynı gün taburcu edilebilir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.