Ercan Bozdağ, 7 yaşında geçirdiği bir iş kazası nedeniyle çalıştığı işletmede sağ kolu dirseğinden kopan bir engelli, geçimini sağlayabilmek için iş verilmediği gerekçesiyle Atatürk Anıtı önünde kendisini rögar kapağına zincirleyerek eylem yaptı.
Evli ve 3 çocuk babası engelli Ercan Bozdağ, ailesinin geçimini sağlamak için yaptığı iş başvurularından sonuç alamadığını ileri sürerek eylem yapmaya karar verdi.
Protez Kolumu Satıyorum

Esentepe Mahallesi’ndeki evinden sahildeki Atatürk Anıtı önüne gelerek kendisini bir rögar kapağına bacaklarından zincirleyen Bozdağ, engelli olduğu için iş verilmediği gerekçesiyle eylem yaptığını söyledi. Bozdağ, geçim sıkıntısı nedeniyle protez kolunu satılığa çıkardığını belirterek, “Ne kadar iş başvurusu yaptıysam bir sonuç alamadı Belediye Başkanı Yusuf Civelek’ten iş istiyorum. Yoksa burada ölene kadar eylem yapacağım. Her hangi bir suç işlemek de istemiyorum. Ben ülkemi seviyorum. Ne olur bana iş bulun” dedi.
Civelekle Görüşme Vaadi Eylemi Tatlıya Bağladı

Belediye Zabıta Müdürü Abdullah Kaya ise Bozdağ’a eylemden vazgeçmesini isteyerek, kendisine her konuda yardımcı olacakları sözü verdi. Bozdağ, Emniyet Müdürü yetkililerinin Belediye Başkanı Civelek ile görüştürecekleri sözü üzerine, zincirdeki kilidi açarak eyleme son verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.