Bu yıl ikincisi düzenlenen Başkentte Hatay Günleri, törenle başladı. 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Başkentte Hatay Günleri etkinliğinde, İskenderun Belediyesi de stant kurdu. Hatay’ın tarihsel, kültürel, sosyal, ekonomik ve turistik değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Başkentte Hatay Günleri etkinliğinde, İskenderun Belediyesi’nin kurduğu stant, fuarı gezenler tarafından yoğun ilgi gördü. İskenderun Belediyesi’nin standını gezenlere, şehrimizi tanıtıcı broşür, CD ve dokümanlar verildi. Hatay Birlik Vakfı tarafından Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Başkentte Hatay Günleri’nin açılış törenine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Hatay milletvekilleri, Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer, bürokratlar, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, işadamları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, oda başkanları ve çok sayıda Ankara’da yaşayan Hataylılar katıldı. Açılış konuşmasını yapan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Hatay’ın tarihini, kültürünü, kardeşliğini Başkent’e taşıdığınız için teşekkür ederim” dedi.
Hatay’ın şartlarını zorlayarak nadide yerini aldığını ifade eden Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Amanoslarda açılacak tünel ile Hassa ve diğer bölgelerin liman ile buluşacağını ifade etti.
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ise, bu etkinlik ile Hatay’ın tüm güzelliklerin başkentte taşındığını söyledi.
Civelek “Herkesi İskenderun’a bekliyoruz”
Başkentte Hatay Günleri’nin açılışında yaptığı konuşmasında, teknolojinin hızla ilerlediğini vurgulayan Belediye Başkanı Yusuf Civelek, dünya nüfusunun sürekli arttığını belirtti.
İskenderun’un her anlamda değiştiğini ve geliştiğini kaydeden Belediye Başkanı Civelek, İskenderun’un tarihi, doğası, denizi, yaylaları, sanayisi ve insanıyla muhteşem bir şehir olduğunu belirterek, “Bu güzellikleri yerinde görmek için sizleri İskenderun’a bekliyoruz. Yaptığımız hizmetler ile İskenderun’u daha çağdaş, daha güzel, daha modern hale getiriyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.