Hatay İskenderun Belediyesi’nin, öğrencilere geleneksel kırtasiye paketi dağıtımında, Cemal Gürsel İlköğretim Okulu Müdürü Abdurrahman Gülgen, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Dönmezer de hazır bulundu. 2012-2013 eğitim öğretim yılında Cemal Gürsel İlköğretim Okulu’nda birinci sınıfa başlayan öğrencileri ziyaret eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, başarılı bir eğitim yılı temennisinde bulundu ve öğrencilere hazırlanan kırtasiye hediye paketlerini verdi.
Dağıtım öncesi, Cemal Gürsel İlköğretim Okulu Müdürü Abdurrahman Gülgen ve öğretmenleri ziyaret eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, 2012-2013 eğitim-öğretim yılının başarılı olması temennisinde bulundu.
Sosyal devletin üç ayağının sağlık, eğitim ve adalet olduğunu, eğitimin olmadığı takdirde diğer iki ayağın da tutmayacağını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Hepimizin ihtiyacı olan demokrasi bile eğitimsiz toplumlarda yeteri kadar çalışmıyor. Bu nedenle yaptığınız görev toplum için gerçekten çok önemli.” dedi. Belediye olarak imkanlar nispetinde eğitim yuvalarına yardım etmeye çalışıldığını, bunun da asli görev olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Yusuf H.Civelek, “Hep birlikte el ele çocuklarımızı, bizden sonra gelen nesilleri eğiteceğiz. Eğitimli toplumla ancak çağdaş ülkeler seviyesinde olabiliriz. Bu nedenle siz öğretmenlerimize çok büyük işler düşüyor. Sizler toplumumuzun isimsiz kahramanlarısınız. Hepinize yeni eğitim yılında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.