İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere dün Belediye Meclis Salonunda toplandı. Belediye Başkanı Yusuf Civelek başkanlığında yapılan toplantıda, gündemdeki maddeler görüşüldü. Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, kuyularda tuzlanma olduğunu belirten Belediye Başkanı.Civelek, aralıksız devam eden içme suyu şebeke döşemesi çalışmalarının önemine değindi.
Revizyon imar planı yapımının sürdüğünü, çöp sorununun çözüldüğünü, ileri teknolojik özellikte Çöp Fabrikası yapımının Eylül’de tamamlanacağını söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Civelek, yapılan drenaj kanallarıyla son 30 yılın en şiddetli yağışına rağmen sel ve su baskını yaşanmadığına dikkat çekti.
Ulaşım Müdürlüğü yerinin belirlendiğini, planlarının yapıldığını, önümüzdeki yıl Çankaya mezarlığının civarına taşınacağını belirten Belediye Başkanı Civelek, 1976’da heyelan bölgesi olarak belirlenen Numune mahallesi için proje olduğunu ve kimsenin mağdur edilmeden tahliye edileceğini ve yapılacak konutlara taşınacağını kaydetti.
30.Uluslararası İskenderun Turizm ve Kültür Festivali düzenlendiğini anımsatan Belediye Başkanı Yusuf Civelek, “Festival hepimizin festivali, sizleri bekliyorum” dedi.
Gündemdeki maddelerin komisyonlara gönderilmesi karara bağlandı. Alınan kararlar şöyle;

1- Aşkarbeyli Mıntıkası 6257 nolu parselin bulunduğu alanın Yüksek Gelişme Konut Alanı olarak 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliğinin onayı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifinin İmar Komisyonu’na gönderilmesi,
2- Aşkarbeyli Mıntıkası 6257 nolu parselin bulunduğu alanın Emsal=3.00 Max. ve H=11 Kat Max. olmak üzere 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğinin onayı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifinin İmar Komisyonu’na gönderilmesi kararı alındı.
3- Aşkarbeyli Mıntıkası 6257 nolu parselin bulunduğu alanın Gecekondu Önleme Bölgesi olarak ilan edilmesi ile ilgili Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü teklifinin İmar Komisyonu’na gönderilmesi,
4- TUBİTAK tarafından İŞBAP destekleme programı kapsamında desteklenen 112R004 nolu Hatay İli yenilik platformları proje destekleme sözleşmesinin onaylanması hususundaki Özel Kalem Müdürlüğü teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi kararı alındı.
Belediye Meclisi, 6 Temmuz 2012 Cuma günü saat 14.00’de toplanmak üzere oturumu kapattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.