İskenderun Belediyesi, atık suların Şekere deresine verilmesi nedeniyle yaşanan kirlilik sorununu, yapılan kanalizasyon bağlantısıyla giderdi.
Şekere köyü muhtarı Osman Güven ve sakinler, çevreye sahip çıkan İskenderun Belediyesi’nin, rahatsız edici sorunu çözüme kavuşturması nedeniyle, teşekkür etti.
Evsel atık sularının, Şekere deresine verilmesi, Şekere deresi boyunca
Adakent, Yuvam, Güneş, Uğurevler, Mertevler, TOKİ Evleri, İssume gibi yerleşim alanlarına pis koku yayılmasına ve sivrisinek, karasinek gibi haşerelerin üremesine neden oluyordu.
Belediye Su Kanal Müdürlüğü ekiplerince Şekere (Karapelit) köyünün kanalizasyon bağlantısı İskenderun atık su kanalizasyon şebekesine bağlanarak evsel biyolojik arıtma tesisinde arıtılıp, çevreye zarar vermeyecek şekilde denize deşarj edilecek.
Şekere (Karapelit) Köyü muhtarı ve sakinler, atık suların Şekere deresine verilmesini önleyerek, yaşanan çevre sorununu atık su kanalizasyon çalışmasıyla gideren Belediye Başkanı Yusuf Civelek’e ve Su ve Kanal Müdürü Garip Sönmez ile ekibine ayrıca diğer ilgililere teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.