Türkiye’nin en büyük döner üretim tesisinde üretilen sağlıklı, kaliteli ve lezzetli adı olan Bereket Döner Hatay ve Güneydoğu, bölge bayiliğini alan Tahsin Ercan Gurup AŞ farklı bir alanda gelişme yolunda önemli adımlar atıyor.

Dondurulmuş ürün Portföyünde gelişmeler ve halka tanıtım anlamında önemli çalışmalar yapan Satış Müdürleri Volkan Tava, İlker Arı, Sinan Sürmeli alanlarında iddialı olduklarını belirttiler.

Avrupa Uyum Yasalarına geçeceğimiz son yıllarda dondurulmuş ürünlere rağbet giderek artıyor. Dahahijyenik ve sağlıklı olan bu gıdaların tek sıkıntısı henüz halkın bu konuda yeterince bilgili olmamaları önem taşıyor.

İlçe Tarım Biraz Daha Dikkatli Olmalı

ÜNTAR (Dondurulmuş Sebze ve Meyve)

VEDAN  (Et Köfte ve Çeşitleri ) ninde bölge bayiliğini alan Kentimizin tanınmış iş adamıTahsin Ercan, bu konuyla ilgili şunları ifade etti, girdiğimiz bu yeni süreçte Bereket Dönerile birlikte farklı bir sahaya adım atmış bulunuyoruz. Amacımız İskenderun halkına daha lezzetli ve daha sağlıklı damak tatları ile buluşturmayı sağlamaktır.

Dondurulmuş gıdaların Çok alışılmış bir tüketim şekli olmadığını belirten Ercan, zaman içinde benimseteceğimize inanıyorum.

 Bereket Döner merkezden İskenderun’a  -40 derece şoklanarak getiriliyor.

-18 derecede lojistik yapılıyor.

-18 derecede gerekli yerlere nakli sağlanıyor.

-18 dereceye sahip araçlarla sevkiyatları yapılıyor.

Bu şartlarda vitamin değerleri korunarak satışa sunulan gıdaların sağlıklı ve hijyen olduğuna dikkat çekenErcan, maalesefİskenderun da gıda sektörü henüz yeterince bilinçli hareket etmiyor. Yaklaşık olarak 200 e yakın döner işi yapan esnaf mevcuttur.mevcut. Ancakbirçoğu hala ilkel yöntemler ile döner hazırlamayı tercih ediyorlar. Yani sağlık kuralları yeterince ciddiye alınmıyor. Bukonuda yeterince denetimlerin yapıldığını düşünmüyorum.

Konuyla ilgili İlçe Tarım’ı biraz daha titiz çalışmaya davet ediyorum dedi.

Avrupa Uyum Yasaları

Hatay ve Güneydoğu bölge bayiliğini alan Tahsin ErcanGurup AŞ, olarak halkımıza en iyiyi vermeyi hedefliyoruz diyen Ercan, bu nedenle 7 kişilik işinde en iyi olan profesyonel bir ekiple çalışmaya başladık. Bölgenin tamamını gezerek Bereket dönerin tanımını yapıyorlar. Bu hem halkı bilinçlendirmek hemde dönercilere kaliteli gıdayı sunma amacı taşıyor.

Genç Satış Müdürleri

Satış Müdürleri Volkan Tava, İlker Arı, Sinan Sürmeli de Bereket Dönerin tanıtımı ve satışı konusunda iddialı çalışmalar yaptıklarını ifade ediyorlar. Konuyla ilgili şu düşüncelerini dile getirdiler: Tüm bölgeyi karış karış gezip ürünün sağlıklı ve lezzetli özelliklerini anlatıyoruz. Halkımızda esnafımızda henüz dondurulmuş gıda konusunda yeterince bilgi sahibi değiller. Ancak zaman içinde ilkel hazırlanan etlerin ve diğer gıdaların sağlık açısından yanlış olduğunu öğrenecekler. Ancak bu bir zaman meselesi bilinçlenme ve deneyim kazanma açısından biz üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz.

Özellikle ülkemizin Avrupa Birliğine girme sürecinde Avrupa Uyum Yasaları zorunlu hale geldi. Bu nedenle ilerleyen tarihlerde herkes dondurulmuş gıdaya yönelecektir. Biz yaptığımız işin doğru hizmet olduğunun bilinci ile hareket ediyoruz. Çünkü halkımız daima her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır şeklinde konuştular.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.