3 Aralık Engelliler Günü olması nedeniyle Erenler Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet sabit Eren, Payas Engeliler Derneğinde kayıtlı bulunan 15 kişiye engelli araba dağıtım yaptı.

Orada olmaktan müthiş onur duydum.

Engelli vatandaşların sevinçlerini ve heyecanlarını görmek inanın başka bir mutluluktu. Hepsinin gözlerindeki çocuksu heyecana ortak olmak, onların yüz ifadelerindeki memnuniyeti izlemekten daha büyük bir ödül olabilir miydi?

Hangi madalya hangi birincilik bir insana bu hazzı yaşatabilir.

Bir engelli için en büyük eksik nedir?

Yaşamını9 kendi başına sürdürebilme imkânı. Tamamen olmasa dahi kısmen yaşama yüzünü dönebilmesi için bu tekerlekli sandalyelere ihtiyaçları var.

Tekerlekli sandalyeler onların nefes alan hareket eden ve bağımsız davranabilen öncü yanları.

Gözlerindeki umutsuzluklara bir nebze ışık….

Mücadelelerine bir tutam sevgi….

Hayatlarına bir avuç umut…

Olan tekerlekli sandalyeler birçok hayırdan, birçok yardımdan, daha makbul daha hayata yönelik ve daha gerçek bir yardım şeklidir.

İşte bunun farkındalığı ile hareket eden hayırsever iş adamı Sabit Eren, yüce gönüllü ve insan tarafını bir kez daha gözler önüne serdi.

Her engelli aynı sözleri tekrar eder gibiydi hatta okudukları şiirlerin içinde bile daima bizi küçük görmeyin, bizi dışlamayın, çünkü her kes bir gün engelli olabilir mesajı vardı.

Eren, Bu Sesleri Duydu

Sabit Eren, çok anlatıma gerek olmaksızın zaten yüreği yüzüne yansımış bir güzel insan. Duygusal ve hassas olduğu kadar yardımsever olduğunu da sürekli yaptığı eğitim destekleri ile zaten gösteriyordu. İşte hemen akabinde engellilere karşıda duyarlı olduğunu gösterdi.

Fotoğraf karelerine yansıyan Sabit Eren, heyecanlı ve heyecanlıydı. Ama belliki yüreği bir kuş kadar özgür, insani duyguların doruk noktasında farklı bir heyecandı.

Çalışıyor kazanıyor, kazandığını eğitim alacaklarla, engellilerle ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşıyor. Bölgeye sağladığı istihdamı ’da katacak olursanız bu mükemmel insanın kişiliğini görmek zor değildir.

O engeliler gününde engelli vatandaşlarının yüreğinde çarptı,

Gönüllere girdi onları fethetti

Varlığının faydalı ve üreten tarafları ile bir insan Sabit Eren, şekli çizdi.

Bize ’de sadece iyiki varsın demek kalıyor.

Bu gün ve yarınlarda bölgemiz için insanımız için yarım kalan ve yardım umud eden her kişi için iyiki varsın Sabit Eren…

Fatih ’ede Eren Sözü

Fatih Yaşar, engelli değil sağlıklı küçük bir çocuk. Henüz 12 yaşında 6.sınıf öğrencisi. Pırıl, pırıl bir enerjisi var, gözlerine gizlediği umutları annesine ekmek götürme isteği ile birleşmiş. Fatih, Payas’ta yaşıyor 4 kardeşten 3.üncüsü okuldan kalan zamanlarında ayakkabı boyacılığı yaparak ailesine destek çıkmaya çalışıyor.

Yaşı küçük ama belliki dünyası çok büyük olgun bir adam edası ile etrafına göz gezdiriyor. Müşteri bulmak amacı ile Engelliler Derneğinin bulunduğu yerde gezen Fatih Yaşar’a sordum büyüyünce ne olmak istiyorsun?

Doktor…

Evet, bu sırada yanımızda bulunan Sabit Eren ‘in kardeşi Selahattin Eren, konuşmalarımıza katıldı.Evet, Fatih oku üniversiteyi kazan söz veriyorum tüm giderlerini karşılayacağım.

Belki Fatih’in Üniversite yıllarına daha çok var. Belki unutup gidilecek Fatih ama önemli olan oradaki niyet.

Ve bu güzel paylaşım.

İşte diğer Eren’de tıpkı diğer kardeş gibi duyarlı ve yardımsever olduğunu gösterdi.

Ne diyelim bu memleket sizlerle onur duyuyor.

Halk İstiyor Neden Olmasın

 

Hak ve Eşitlik Partisi geçtiğimiz seçim dönemi İskenderun da önemli çalışmalara imza attı. En alt kadrosundan tutun milletvekili adaylarına kadar inanarak bir mücadele verdiler. Mahalle mahalle, sokak, sokak gezdiler konuştular ve halka diğer partilere göre farklarını anlattılar.

İşte bunlardan bir tanesi idi Hak ve Eşitlik Partisi aday adayı Beşir Çağan, ülkesine değer veren, manevi gücü büyük, çalışkan ve azimli bir aday tablosu çizmişti.

Yıllardır İskenderun’da yaşıyor artık bir İskenderunlu bu topraklara hizmet ediyor ve bu topraklarda emeğini ve iş gücünü harcıyor. Onu her kes tanır birçok kişinin Beşir Amcası ya da Beşire Babasıdır. Çağan Marketin sahibi olarak da burada yıllardır halkına hizmet veriyor.

Fakir fukaranın uğrak yeri olan Çağan Market bütçeye uygun satışları ile daima ayakta kalmayı başarabildi.

Beşir Çağan, siyasete halkı için girmişti, olmayanı başarmak, insanın isteklerini Ankara’ya taşıyabilmek amacı taşıyordu.

İskenderun da Çağan Anlayışı

İşte bu azim ve insanına gönül veren bu yürek seçim sonrasın dada hiçbir şekilde moral motivesini ve gücünü kaybetmedi. Yine aynı irade ile halkının dinleyicisi oldu gelen hiç kimseyi kapısından geri göndermedi. Daima güler yüzlü ve olgun bakış açısı ile yardım elini uzatan Beşir Çağan, bu memlekete gönül verenlerden.

Elbette İskenderun’da onun gibi hizmet adamlarına hep ihtiyacımız var. Bu gün ve yarınlarda da olacaktır.

Fedakâr, özverili ama en önemlisi hayat deneyimleri ile donanımlı olan Beşir Çağan önümüzdeki süreçte de daima faydalı icraatlerın içinde olacaktır.

Yerel Seçimlerde Niçin Olmasın

Beşir Çağan, gibi bu memlekete gönül vermiş karşılıksız hizmet eden kişilerin daima yönetim kadrolarında olması mümkündür.

Çünkü bu yardımsever insan gerçek bir yönetici ruhuna sahip, mütevazi ve paylaşımcı makam mevki ve etiket gibi bir sorunu yok.

Önümüzdeki zaman ne gösterir bilinmez ama bu gibi kıymetli insanların varlığı kentimiz adına önemli bir kazanımdır diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.