Vali Celalettin Cerrah Anadolu Lisesi temeli törenle atıldı. Temel atma törenine Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Milletvekili Yrd Doç. Dr. Suat Önal, Belediye Başkan Vekili Kemal Karagöz, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti Temsilcileri katıldı.
Törende konuşan Vali Celalettin Cerrah mutluluğun en güzelini bugün yaşadığını ifade ederek, burada eğitime ve insan yatırım yapıldığını kaydetti. Temeli atılan Anadolu lisesinin 2.800.000 Tl’ ye mal olan okulun 2012-2013 öğretim yılının 2. dönemini olan Şubat ayında açılacağını ve burada 600 çocuğumuzun eğitim göreceğini söyleyen Vali Cerrah; “Devletimiz en çok eğitime, güvenliğe ve sağlık konusuna önem veriyor. Bu üç konuda da Osmaniye’miz çok iyi durumda, bunda devletimizin ve hayırsever vatandaşlarımızın payları çok fazladır. Osmaniye’mize 2009-2012 yılları arasında Devlet yatırımları ile 6 tane anaokulu, 18 tane ilköğretim okulu, 7 tane orta ve meslek öğretim eğitim okulu toplam olarak 394 adet derslik yapılmış, bununda toplam maliyeti 67.728.567 Tl’ dır. 39 adet anasınıfı, 6 adet anaokulu, 8 tane ilköğretim okulu, 4 tane orta ve meslek öğretim eğitim okulu olmak üzere toplam 347 derslik de hayırseverlerimizin katkılarıyla yaptırılmıştır. Hayırseverlerin eğitime katkısı 32 milyon liradır. Toplam olarak devlet ve hayırseverin katkısı ile bu güne kadar 741 adet derslik kazandırılarak, 100 milyonun üzerinde eğitime yatırım yapılmıştır.
Hep birlikte eğitim konusunda daha çok şeyler yapacağız. Engelliler konusunda da işlerimiz bitmedi. Zihinsel engelliler okulumuzu açtık. Şu anda Hastane yolu üzerinde rehabilitasyon merkezimizin inşaatı devam ediyor. Sayın Başbakanımıza ve Milli Eğitim Bakanımıza, Devletimize, tüm Hayırseverlerimize, Milletvekillerimize, Siyasilerimize başta emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Osmaniye ye hizmet getirmek için hep birlikte çalışıyoruz”
diye konuştu. Vali Cerrah ve protokol üyeleri ile birlikte İl Müftüsü Ramazan Çortul’ un yaptığı duanın ardından okulun temeli atıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.