• İskenderunspor için toplantı düzenlendi

Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderunspor’a destek konusunun görüşüldüğü iftar yemeği düzenledi.
Belediye Briç Kulübü’nde düzenlenen toplantıya, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su,
İskenderun İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İş Adamı Fuat Tosyalı, Recep Atakaş, Nuri Üysen, Recep Ekinci, Mustafa Baştuğ,Ökkeş çirkin,Ali Tekten,Şahap yılmaz,Bülent Kavsak, Teyfik Sayek,Cemil Kirmit,emin Dönmez,Mehmet Binbay,Limak Müdürü Oğuz Tümiş,İskenderunspor kulüp Başkanı Sedat Uysal, İDÇ spor kulüp başkanı Cengiz Gül,Bülent Kimyon,Habip Turhaner,Primemal müdür Mustafa Süzen Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şehmuz aslan,Hatay basın Kulübü Başkanı Ahmet Erdoğan,ve bazı katılımcılarla iftar başladı.
Briç salonunda oldukça güzel hazırlanmış bir yemekte bir araya gelen iş adamları ve protokol samimi bir ortamda sohbet etti.
İskenderunsporun yararına verdiği iftar yemeğinde konuşan İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, şu anda oldukça mutluyum gerçekten sizlerle bir arada olmak beni mutlu etti bu davetimizi kırmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Ramazan ayı dolayısıyla bir araya gelmek ve burada sizlerle İftar yemeğinde buluşmaktan dolayı mutluyum.diyen civelek burada yapılan çalışmalarla ilgili de bilgiler verdi.
İskenderunspor’a destek toplantısının bir araya gelmede, bir vesile de olduğunu belirterek, katılan tüm konuklara teşekkür eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, konuşmasına Yunan mitolojisiyle devam etti.
Toplantıda, çalışmalara değinen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, en önemli sorunumuz olan içmesuyu konusunda çalışmaların hızla sürdürüğünü söyledi.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Feyezan kanalı üzerinde köprü yapımının sürdüğünü, çöp fabrikasının Eylül ayında tamamlanacağını, drenaj kanalları ve yerleştirilen büyük pompalar sayesinde sel tehdidinden kurtulduğumuzu belirtti.
İtfaiye Müdürlüğü hizmet binası ve spor tesisleri yapıldığını, taziye evleri ve nikah salonu yapımının sürdüğünü, Atatürk Anıtı arkasına iskele, eski Bit Pazarı yerine bahçeli, havuzlu çok güzel bir dinlenme alanı yapımına başlandığını anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Geleneksel Mahallelerarası Futbol Turnuvasına 1800 gencin katıldığını anımsattı.
Buz pateni ve tenis kortunun yakında hizmete açılacağını, ücretsiz düzenlenen basketbol kursuna 800 çocuğun katıldığını, alınan iş makineleriyle araç parkının güçlendirildiğini belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, sahilde Kaymakamlık lojmanı karşısında yeni bir Sosyal Tesis’in yapımına başlanacağının müjdesini verdi.
‘Belediye olarak İskenderunspor’a altyapı hazırlıyoruz’
İskenderun’a yapılan hizmetlerin yanında ruh gerektiğini, bunun da sporla olabileceğini vurgulayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Futbol turnuvasında 1800 çocuk futbol oynuyor. Bunların içinde çok kabiliyetliler var. Bu kabiliyetli çocuklar netice itibariyle profesyonel takıma doğru gitmek istiyorlar. Bir profesyonel takım olması gerekir. İskenderun ruhu olur ve biz her konuda belediye olarak altyapı hazırlıyoruz. Çöp, su, itfaiye bunlar altyapı. Altyapı olmadan bir fikrin ve hiçbir şeyin üst yapısı kurulamıyor. İskenderunspor için de biz projeyi bitirdik. İKEM’den önceki bir yerde 10 dönümlük yerde İskenderunspor için çok büyük yaklaşık 5 milyona mal olacak bir spor tesisi yapımına başlıyoruz. Bu, İskenderunspor için çok müthiş altyapı olacak. Futbol birleştirici oluyor, şehre ruh kazandırıyor, hemşehricilik ruhunu arttırıyor. İskenderunspor’a bu ruhu kazandıralım diyorum. Biz altyapı yapıyoruz. Altyapının dışındaki bu işi işadamlarımızla hep birlikte yapacağız diye düşünüyorum. Katıldığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Elimizden gelen katkıyı sağlayacağız’

Toplantıya katılan işadamları adına konuşan işadamı Nuri Üysen, “Hepimiz İskenderunluyuz. Bizlere düşen görevler var. İskenderunspor’un birleştiriciliğine, İskenderun’a heyecan katacağına hepimiz inanıyoruz. İskenderunspor hepimizin. Siz Belediye olarak biz de işadamları olarak elbette elimizden gelen katkıyı sağlayacağız” dedi.

‘Spor tesisiyle kulübün altyapısı sağlam olacak’

İskenderunspor Kulübü Başkanı Sedat Uysal da yaptığı konuşmasında, kulübün içinde bulunduğu duruma değindi ve bugüne kadar büyük eksiklik olan tesis çalışması nedeniyle Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e teşekkür etti.
İskenderunspor Kulübü Başkanı Sedat Uysal da Kaymakam ve İş adamlarına takımla ilgili yaptığı açıklamasında “Sağolsun belediye başkanımız bu güne kadar büyük eksiklikti. İskenderunspor’un bir antrenman sahası yok. Sürekli kalabileceği, donanımlı tesis yok. Bununla ilgili de bir yer belirlediler. Sezer kooperatifi hemen önünde projeleri hazırlandı. Çok yakın zamanda başlayacaklar. Antrenman sahası, futbolcuların kalabileceği bölümler, yemekhanesi, kondüsyon salonuyla çok donanımlı tesis oluyor. Kulübe ayrıca sabit gelir getirecek bir takım şeyler de düşünüldü orada. Sentetik sahası kiraya verilecek, restoran veya düğün salonu olarak kullanılabilecek düzenlemede var içinde. Dolayısıyla İskenderunspor’un önü açık ve bu iş çok zor değil. Önümüzdeki süreçte tesis hamlesi bittiğinde ciddi sorun kalmayacak. İskenderunspor’un altyapısı da sağlam geliyor. Başkanıma ve herkese teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmalırın arından ise İş adamları Belediye Başkanı ve kaymakamın bulunduğu heyet tarfından alınan kararda İskederunspor yönetiminin yeniden oluşmasına karar verilmesi fikirinin ön plana çıkması ve bu konuda da tüm yetkinin iş adamı Nuri Üysene verildiği açıklandı.
Toplantının sonunda konuşan işadamı Nuri Üysen, “Yaptığımız istişare sonunda başkanımızın ilettiği gibi bir yeni oluşum için yeni bir olağanüstü toplantı günü belirleyip, yeni bir yönetim oluşturup, ondan sonra da işadamlarımızla hep beraber bu işe el atacağımıza, burada arkadaşlarımızla karar verdiğimizi belirtmek istiyorum. Bütün işadamlarımız İskenderunspor için gereken ne varsa yapılacağını beyan ettiler. Ancak yeni istişare sonunda oluşacak fikir doğrultusunda bu çalışmamızı yapacağız ve İskenderunspor’a destek olacağız” dedi.
İftar yemeğinden sonra bazı davetliler salondan ayrılırken İskenderun kaymakamı,İskenderun Belediye Başkanı,İş adamları Fuat Tosyalı,Recep Atakaş,Nuri Üysen,Sedat Uysal,Mustafa Baştuğ, gibi isimler burada mini bir toplantı daha gerçekleştirdiler ve burada alınan kararda ise Nuri üysen’in başkanlığından yeni bir yönetim kurulu listesinin oluşlası gerektiği karara bağlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.