Eğitim-İş İskenderun temsilciliği yazılı bir açıklama yaparak 2012 KPSS ile ilgili bazı iddialarda bulundu. Eğitim-İş İskenderun Temsilciliği açıklamasında;
“2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk günkü iki oturumu yaklaşık 1 milyon memur adayının katılımıyla gerçekleştirildi. Yetkililer, her sınavda olduğu gibi bu sınavda da her şeyi yine ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır” dedi.
Temsilcilik açıklamasının devamında ise özetle şu görüşlere yer verdi;
“ Bunun temel sorumlusu iş başına getirilen liyakatsiz ve yeteneksiz yöneticiler ve onları işbaşına getiren AKP iktidarıdır. Göreve geldiği günden bu yana sürekli skandallarla gündemde olan ÖSYM Başkanı Ali Demir, bir kez daha kurumun güvenirliğine gölge düşürmüş, gençlerimizin geleceğinin yok sayılmasına neden olmuştur. Kendisini bir an önce istifa etmeye davet ediyor, KPSS’deki kopya ve benzeri iddiaların araştırılmasını, bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. 
Eğitim-İş olarak konuyu titizlikle takip edeceğimizi ve gerekirse yasal yollara başvuracağımızı kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.