Hürriyet İlköğretim Okulu’nun, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayisoğlu’nun katkılarıyla yeniden düzenlenen 200 kişilik çok amaçlı salonu törenle açıldı. Hürriyet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Emin Dönmezer, Hürriyet İlköğretim Okulu Müdürü Emin Ersoy Köse, ilçe milli eğitim şube müdürleri, bazı ilköğretim okulu müdürleriyle, veliler ve öğrenciler katıldılar. Okula girişinde öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılaşan Engin Vayıisoğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğretmenler Odası’nda yapılan ikramların ardından, okulun çok amaçlı salonunun kurdelesi Vayisoğlu ve diğer konuklarca müştereken kesildi. Salondaki tören, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlarken yapılan konuşmalarda okul aile birliği yöneticileriyle, okul müdürü Köse, Engin Vayisoğlu’na teşekkürlerini ilettiler.
Törende bir konuşma yapan Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayisoğlu özetle “Hürriyet İlköğretim Okulu’nun çok amaçlı salon sorunu tespit etmiştik. Okul yönetimi konuyla ilgili bir maliyet çıkardılar. Bende salona harcanacak gideri kabul ettim. İstedim ki okulun öğrencileri kendi etkinlik salonlarını kullansınlar, başka okullarla gitmesinler. Salonu elden geçiren okul yönetimine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Salonu oldukça güzel bir hale getirmişler. Çok amaçlı salonun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Keleşoğlu “Eğitim camiası adına teşekkür ediyorum”
Açılışın bir diğer konuşmacısı İskenderun Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu ise “Eğitimde başarı öğrenci, veli, okul idaresi üçgeniyle yürüyordu. Şimdi bu üçgene herkes katıldı. Okullarımızdaki bazı noksanlar için herkes sorumluluk alıp elini taşın altına koymaya başladı. Çocuklara yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Elini taşın altına koyan sorumlu kimliklerden biri de Engin Vayisoğlu’dur. Kendisine salonumuza olan katkıları ve eğitime verdiği destek için teşekkür ediyorum. Bu okul öğrencilerinin başka salonlara gitmek yerine kendi salonlarını kullanacak olmaları daha uygun olmuştur. Eğitim camiası adına Sayın Engin Vayisoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Engin Vayisoğlu’na bir teşekkür plaketi takdim edildi ayrıca bir buket sunuldu. Daha sonra öğrencilerin çeşitli gösterileri sahnede sergilendi ve Vayisoğlu teşekkürlerle uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.