İlçemizin ve ülkenin aktif sivil toplum örgütlerinden biri olan Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KİSİAD) organizasyonu ile bu yıl Türkçe Olimpiyatlarının 10.’su İskenderun’da yapılacak.
140 ülkeden bine yakın öğrencinin katılacağı dev organizasyon için düğmeye basıldı. KİSİAD yönetimi İskenderun Yelken Kulübünde düzenlediği yemekli basın toplantısı ile organizasyon hakkında detaylı bilgiler verdi.
Toplantıda ilk olarak söz alan Özel Nesim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Cuma Balcıoğlu, İskenderun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Türkçe Olimpiyatlarının en güzel şekilde yapılması ve tüm dünyanın gözünün İskenderun’da olacağı o güne kusursuz hazırlanmak için önemli bir organizasyonu üstlendiklerini söyledi.
Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise toplantıda yaptığı konuşmada Türkçe Olimpiyatlarının İskenderun’da yapılacak olmasından mutluluk duyduğunu belirterek “Bizler Türk ulusu olarak Anadolu insanı olarak dünyaya barışı, huzuru ve kardeşliği getirmek istiyoruz. Dünyada güçlü bir ülke olmak zorundayız ve bu yolda ciddi mesafeler aldık. Türkçe olimpiyatlarının İskenderun’da yapılacak olması şehrimizdeki birlik ve beraberliği daha da pekiştirecek ve ülkeler arası dostluk kardeşlik köprüleri oluşturulacak” diye konuştu.
İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise kente gelecek öğrencilerin ağırlanması, misafir edilmesi, organizasyonun kusursuz yapılması noktasında gerek emniyet gerekse kaymakamlık olarak gerekli çalışmaları en iyi şekilde yapacaklarını söyledi.
Tamer Eker “140 ülkenden bine yakın öğrenci ilçemize gelecek”
KİSİAD Başkanı Tamer Eker’de tanıtım toplantısında “İskenderun’da böylesine önemli bir organizasyonu gerçekleştirmenin heyecanı içerisinde olduklarını belirterek, “Dünyanın 140 ülkesinden gelen bine yakın öğrenci Türkiye’yi tanıtıyor. Bu organizasyonun İskenderun’da yapılması bizler için ayrı bir iftihar tablosu” dedi.
İşadamı Recep Atakaş ise KİSİAD’ın düzenlediği bu organizyona iş adamları olarak her zaman destek vereceklerini ifade ederek “Türkçeyi önemsiyoruz ve bu ana dilimizin dünyanın dört bir tarafından söylenmesine vesile olan kurumlarımızı da tebrik ediyoruz. Türkçe bizleri birbirimize kaynaştıran, manevi değerlerimizin daha da güçlenmesine vesile olan çok önemli bir etkendir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.