İskenderun etkin ve sevilen bir gazeteciyi daha kaybetti. Merhum Gazeteci Hazım Hastürk en küçük oğlu, gazeteci ve müzisyen Ses Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Zihni Hastürk, evinde kalp yetmezliğinden yaşama veda ederek sevenlerini yasa boğdu.
İskenderun’da Piri Reis Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde ikamet ettiği evinde yaşama veda eden Gazeteci-Müzisyen Zihni Hastürk uzun bir süredir kalp rahatsızlığı bulunuyordu. Kalp fonksiyonlarının % 25 çalıştığı belirtilen ve defalarca yoğun bakımda tedavi altına alınan Zihni Hastürk, hastalığının amansız pençesinden kendini kurtaramayarak evinde 52 yaşında yaşama veda etti. Zihni Hastürk’ün vefatı, ailesini, sevenlerini, okurlarını derinden üzdü.
Merhum Seçkin, Erkin, Tamer ve Seden Hastürk’ün kardeşi olan Zihni Hastürk’ün cenazesi bugün (18.7.2012) Kaptan Paşa Cami’nde öğle namazına mütekiben Çankaya Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze törenine İskenderun Belediye Başkan vekili Ahmet Birsel Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Arlı, bazı gazeteciler, emniyet teşkilatı mensupları ve vatandaşlar katıldılar.

İskenderun’da Merhum Hazım Hastürk’ün İleri Türkiye Gazetesinde çalışan, bir dönem Esnafın Sesi Gazetesini çıkartan Zihni Hastürk, daha sonra çeşitli gazetelerde muhabirlik ve köşe yazarlığı, yerel Süzgeç Mizah Dergisinde mizah yazıları yaptı. Antalya’ya yerleşerek 10 yıl gibi bir süre müzisyenlikle uğraştı, kısa bir süredir de SES Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyordu.
Hatay Yaşam Gazetesi olarak Meslektaşımız Zihni Hastürk’a Allah’tan Rahmet, kederli Hastürk Ailesi ile Basın Camiasına başsağlığı dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.