Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen ‘Geleneksel Tüketici Ödülleri’ sahiplerini buldu. 7 dalda verilen ödüllerden ‘Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma’ Ödülü Aygaz’ın oldu. Ankara’da bugün gerçekleştirilen törende; ödülü Aygaz adına Genel Müdür Yağız Eyüboğlu aldı.

 

Kurulduğu 1961 yılından bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutan Aygaz, yarım asırlık tarihinde tüketicinin beklentilerini karşılamak amacıyla pek çok yeniliğe imza attı. Bu çalışmaları nedeniyle daha önce pek çok ödüle layık görülen Aygaz, ‘Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma’ ödülünü de üst üste ikinci kez almış oldu.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, 15 yıldır tüketicilerin yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmesi, tüketici talep ve tercihlerini dikkate alan firmaların teşvik edilmesi, tüketici hukuku veya korunmasıyla ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amacıyla yarışma düzenliyor. Başvuru sahiplerinin 2011 yılı faaliyetleri dikkate alınarak düzenlenen 15. Geleneksel Tüketici Ödülleri; Radyo- Televizyon Programı, Yazılı Basın Tüketici Köşesi, Bilinçli Tüketici, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un Uygulanmasında Başarılı Kuruluş, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma, Bilimsel Çalışma ve Hizmet Ödülü olmak üzere 7 dalda verildi.

 

Yapılan değerlendirmede Aygaz, tüketici memnuniyetini firma politikası olarak benimsemesi ve buna uygun davranması, tüketicilere kanunlar ve diğer mevzuatla tanınan haklardan daha ileri haklar tanıması, müşteri şikâyetleri yönetim sistemi, “Tüketici Danışma Masası” veya ücretsiz “Danışma Hattı” kurarak bunları fiilen işletir olması, tüketicileri bilgilendirici çalışmalar yürütmesi nedeniyle Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü’ne layık görüldü.

Ödülle ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Aygaz Genel Müdürü şöyle konuştu:

 

“Geçen yılın ardından bu yıl da aldığımız bu ödül bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Yarım asırdır, yalnızca ürün ve hizmetlerimiz için değil, aynı zamanda tüketicilerin bilinçlendirilmesi için de kampanyalar düzenliyoruz. Sektörümüzün gelişimine katkı sağlamaya çabalıyoruz.

 

Türkiye’nin dört bir tarafına yayılmış ve sayısı 3.800’ü bulan bayi teşkilatımız ve yarattığımız dolaylı istihdam ile yaklaşık 15.000 çalışanımızla her yıl, daha iyi ürünleri, daha iyi hizmetle müşterilerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’mızın Aygaz’a layık gördüğü ödül, ürün ve hizmetlerimizde daha iyisini sunma çabalarımızda bize güç verecek.

 

Bakanlığımızın birçok alandaki çalışmalarının yanı sıra, Geleneksel Tüketici Ödülleri’yle ticaret hayatına yıllardır yaptığı katkılardan ve ödül değerlendirme sürecinde Aygaz’a göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü, kurumum adına tekrar teşekkür ederim.”

 

Aygaz Hakkında

Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, Türkiye’nin 7. büyük sanayi kuruluşudur. Aygaz, ana faaliyet alanı sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ticaretinden, elektrik ve doğal gaza uzanan zengin iştirak portföyüyle Koç Holding Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini şemsiyesi altında toplamıştır. Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökmegaz olarak dağıtımının yanı sıra gaz aletleri üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir. 81 ilde 3.800 tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 22 ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Aygaz tüpü her gün 100 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez, tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.