Gürsel mahallesi 541/1 sokakta 5 ay önce döşenen logar borularının üzerinin kapanmasının ardından halen sokak yolunun parke taşlarının tamamı döşenmemesi mahalle sakinlerini çileden çıkarıyor. Parke taşı döşemek için yolun bir ucuna dökülen kırma kum nedeni ile de araçlar sokak girmekte zorlanıyor.
Konu defalarca Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bizzat iletilse de durum başkan yardımcılarına da söylense, Gürsel Mahallesi 541/1sokakta yolun parke taşı ile döşenmesi kaplumbağa hızından daha da yavaş ilerliyor. Bu durumdan duydukları rahatsızlık her defasında ifade edildiğinde, yol çalışması bir kademe yapılıp tekrar çalışma sonlandırılıyor. 3 günde tamamlanması gereken yolun yaklaşık 5 ay gibi bir zamanda tamamlanamamış olması mahalle sakinlerini çileden çıkarıyor.
Parke taşı döşemek için yolun girişine konun parke taşlarının büyük bölümünde çalındığı yetkililere bildirdiyse de konu ile ilgili duyarsızlık devam etti. Mahalle sakinleri; “Bu durumdan belediye başkanının haberi var mı bilmiyoruz ama haberdar olup biizm aylardır çektiğimiz sıkıntıya son verirse seviniriz. Yetim hakkı yedirmeyeceğim söylemi ile yola çıkan belediye başkanımıza sesleniyoruz; yol kavşağında hiçbir binanın bulunmadığı yere bırakılan 3 torba çimento paramparça edilmiş durumda. Yola döşenmek istenen parke taşlarının çoğu çalındı.. Ayrıca parke taşları arasına doldurulmak istenen deniz kumu parke taşlarının üzerine küme küme bırakılmış vaziyettedir. Burası çocukların oyun alanı oldu. Ayrıca sokağın girişine dökülen kırma kum araçların girişini engellemektedir. Milli servet, milletin parası çar çur oluyor, yazıktır, günahtır” şeklinde tepki verdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.