Gözcüler Beldesi’nde ikamet eden Uzun ailesinin 14 yaşındaki oğlu Ali Uzun, annesinin kendisi için aldığı motosikletin anahtarını gizlice alıp binince ölümden döndü.
Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin-Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Selçuk Gözcü, ölümle yaşam arasında geçen kritik dakikaları anlattı.
14 yaşındaki Ali Uzun’un babası Mehmet Uzun da, Suudi Arabistan’da haberi alınca ilk uçakla Türkiye’ye geldiğini belirterek, evladını sağlığına kavuşturan Operatör Doktor Selçuk Gözcü ve ekibi ile hastane yönetimine teşekkür etti. Gözcüler-Arsuz arası motosikletini heyecanla süren 14 yaşındaki Ali Uzun, karşı yönden gelen aracı görünce heyecan yaptı ve önüne çıkan taşın üstünden geçince de kaza yaptı.
Geçirdiği kaza sonrası beyin kanaması geçiren ve bir kolu kırılan Ali Uzun 112 acil ambulansıyla Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne götürülürken yolda bilinci kapandı.
Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Selçuk Gözcü ve ekibinin de hazır beklediği dakikalarda, bilinci kapalı olarak hastaneye getirilen Ali Uzun hemen ameliyata alınarak beyin kanaması durduruldu. Ölümle yaşam arasındaki o ince çizgiyi yöneten Doktor Selçuk Gözcü ve ekibi, kanama nedeniyle beyinde oluşan ödem nedeniyle yerine konulamayan kafatası kemiği Ali Uzun’un karnına yerleştirildi. Ölümle yaşam arasında geçen dakikaları anlatırken duygulandığı özlenen Operatör Doktor Selçuk Gözcü, Ali Uzun’u yaşama döndürdükleri anda ekip olarak çok heyecanlandıklarını anlattı.Opr. Dr. Gözcü
“Bilinci kapalı olarak hastanemize getirilen çocuğun bilinci yoktu. Zamanla yarışırken aynı zamanda o kısıtlı zamanı da çok iyi kullanmamız gerekiyordu. Özel Gelişim Hastanesi’nin deneyimli ve başarılı ekibi ile son teknoloji imkanlar sayesinde başarılı bir cerrahi operasyon sonucunda hastamızı yaşama döndürdük. Beyninde oluşan ödem nedeniyle yerine koyamadığımız kafa tasını da karnına koyduk ve bir sonraki operasyonda da karnından alıp yerine koyacağız. Bir insanımızı daha yaşama döndürmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.