Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek başkanlığında toplandı. Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı belediye meclis üyeleri Ali Kılıç Çirkin, Ercüment Kimyon, Cengiz Oran, Doğan Erten, Kamil Turan, Garip Şandır ve Mustafa Özen söz aldı. Zaman zaman belediye meclis üyeleri arasında sözlü sataşmalar oldu. Tansiyonun yükseldiği toplantıda Başkan Civelek ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Toplantıda, gündem dışı olarak gündeme gelen Pınarbaşı Mahallesi’ndeki tapusuz evlerle ilgili konuya açıklık getiren İmar Müdürü Azim Şahin, “Pınarbaşı Mahallesi sınırları içinde mülkiyeti hazineye ait eski Antakya yolu (Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde) Gazi İlköğretim Okulu karşısında bulunan gecekonduların tapu alabilmesi için söz konusu parselin Hazine’den belediyeye devri talep edildi. Vatandaşlara daha kolay tapu verilebilmesi amacıyla biz devir talebinde bulunduk. Ancak hazine tarafından parsellerin bugüne kadar belediyeye devri yapılmadı. Hazine vatandaşa tapuyu kendisi de verebilir. Yeni imar planında bu alanın kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle tapuları daha kolay verilebilecektir. Bu yönde çalışma sürüyor” dedi. Toplantıda, Belediye Meclis Üyeleri de Şehit Ahmet Tor Kışlası’nda meydana gelen bombalı aracın patlatılmasıyla ilgili terör saldırısını kınadı. Konuşmaların ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birinci gündem maddesinin oylanmasının ardından, oturuma ara verildi. Toplantı, ikinci maddenin görüşülmesiyle devam etti. Belediye Meclisi, gündemindeki maddeleri şu şekilde karara bağladı:
G Ü N D E M:

1-   Belediyemize ait bazı gayrimenkullerin satışı ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi   hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oyçokluğuyla red edildi.

2-   1. Mıntıka 2049 nolu Parselin bulunduğu İmar Adasında Ticari Alan Emsal=2.00 ve H=30.50 m. yapı yüksekliği verilmesi yönünde plan değişikliği yapılması hususundaki yazılı önerge hakkındaki İmar Komisyonu Raporu oyçokluğuyla kabul edildi.

3-   Belediyemizin 2013 Mali Yılı bütçe ve tarifelerinin görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler    Müdürlüğü teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

4-   2013 Mali Yılı içerisinde İtfaiye Müdürlüğündeki memur personellere ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi ile ilgili İtfaiye Müdürlüğü teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

5-   2013 Mali Yılı içerisinde Zabıta Müdürlüğündeki memur personellere ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi ile ilgili Zabıta Müdürlüğü teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

6-   Yeni açılan Rauf Denktaş Spor Kompleksinde 2012 Mali Yılı içerisinde uygulanacak olan Buz Pateni Kayma tarifesinin belirlenmesi ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

7-   1. Mıntıka 1980, 2036 ve 1389 nolu parsellerin bulunduğu imar adasında yapı yüksekliğinin H = 35.50 Mt. max. olarak değiştirilmesi yönünde plan değişikliği yapılması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifinin İmar Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

8-   Aşkarbeyli Mıntıkası 189, 2609 ve 2610 nolu parsellerin imar adasına dönüştürülmesi ve Emsal = 1.50 max. ve yapı yüksekliği  H = 10 kat max. olacak şekilde plan değişikliğinin yapılması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifinin İmar Komisyonu’na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi, 9 Kasım 2012 Cuma günü saat 14.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.