“HATAY GARİP VE MAHZUN OLMASIN DİYE ADAYIM”
“HATAY SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYİZ”
“BU SEÇİM ATATÜRK’ÜN SEVDASI VE EMANETİ OLAN ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKILMASI GEREKEN BİR SEÇİM”
“HATAY HEPİMİZİN, HATAY SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYİZ”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından aday gösterilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, halk toplantısı gerçekleştirdi.
Başkan Savaş’ı HBB Yerleşkesi Antakya EXPO Alanı Amfi Tiyatroda karşılayan binlerce vatandaş ‘Bir Daha Lütfü Savaş’, ‘Hatay Lütfü Savaş’a Emanet’ sloganları, Türk bayrakları ve meşaleler ile karşıladı.
Toplantı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile deprem şehitleri adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
SAVAŞ: DİNLENMEMEK İÇİN YOLA ÇIKANLAR ASLA YORULMAZLAR
Toplantıda yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Savaş, “ İnsanlar için en önemli duygu sevgidir. Daha önemlisi de sevildiğini hissetmek. İki gün içerisinde ne kadar sevildiğimi bana hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Biz sizlerle on beş yıl önce bu yola çıktık. Dinlenmemek için yola çıkanlar asla yorulmazlar. Birileri yolumuza hep engel koydu. Ama biz sizler ile hiçbir zaman yılmadık, yorulmadık, tükenmedik. Kararlıydık çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti şehrimiz sizlere emanet. Türk bayrağı altında hep birlikte Hatay’a sahip çıkıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hatay için kurtuluş ve kuruluş mücadelesi verdi. Atamızı seviyoruz ve emanetine sahip çıkıyoruz” dedi.
“HATAY’IMIZDA HER ZAMAN BİRBİRİMİZE SARILMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Hatay’ın tüm renklerini eşit gördüğünü ifade ederek her zaman bu hizmet anlayışı ile hareket ettiğini sözlerine ekleyen Savaş, “ Çıktığımız yolda azim, güç, akıl, vicdan ve yürek gerek. O yürek hepimizde var. Hatay halkı olarak Türk bayrağı altında bir ve bütün olduk. 15 yıldır Hatay’ı bana emanet ettiniz. Güvendiğinize teslim ettiniz. Güven her şeyin başı. Her zaman birbirimize sarıldık. Hatay’ımızda her zaman birbirimize sarılmaya devam edeceğiz. Hatay Bizim Canımız. Hatay’ın 15 ilçesi de bizim canımız. Sizler de bizim canımızsınız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.