Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) tarafından İskenderun’a kazandırılan 9 derslikli 100. Yıl İlkokulu’nun açılışı törenle gerçekleşti. Konya Konteyner Kent alanında inşa edilen 140 öğrenci kapasiteli ilkokulun açılışına; İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun OSB Başkanı Ayhan Tosyalı, Konya OSB ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Konya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koçak, İSTE Rektörü Tolga Depçi, İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş ve davetliler katıldı.

KONYALI SANAYİCİLER İSKENDERUNLULAR’IN YANINDA
Törenin açılış konuşmasını yapan Konya Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu(OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilerken, Konya sanayicilerinin deprem anından itibaren halkın yanında olduğunu söyledi. Deprem bölgesine desteklerinin devem edeceğini ifade eden Kütükçü, “Bölgemizin gıda ve ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasından arama-kurtarma faaliyetlerine destek verilmesine, şu anda içinde bulunduğumuz 203 konteynerlik KOS Yaşam Merkezi’nin inşasına kadar her alanda destek verdik. Şu anda da yavrularımızın eğitim hayatlarını kesintisiz bir şekilde devam ettirebilmesi için yaptığımız İskenderun 100. Yıl İlkokulumuzun açılışında bir aradayız. 140 öğrenci kapasitesine sahip eğitim yuvamızda 8 sınıf, bir müdür odası, bir öğretmenler odası, bir rehberlik odası ve bir anaokulu sınıfı yer alıyor. Okulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

İYİ Kİ VARSINIZ
İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek de, KOS Konteyner Kent Yaşam Merkezi ve İlkokulun kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ederek, “Bölgede neye ihtiyaç duyuluyorsa onun çalışmasını yapıyoruz. Bu bölgede çocuklarımızın eğitim göreceği bir okula ihtiyacımız vardı. Sağ olsun Memiş başkanımız ve ekibi hızlı bir şekilde burayı inşa ederek, eğitime kazandırdı. Kendileri başta olmak üzere, İskenderun’da yapılan çalışmalara destek veren Konyalı Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerine, kurum ve kuruluşlarına da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.